Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latviju apmeklējusi augsta ranga Irānas amatpersona

Piektdien Ārlietu ministrijas (ĀM) valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs tikās ar Irānas ārlietu ministra vietnieku Eiropas un Amerikas jautājumos Madžidu Taktu Ravanči (Majid Takht Ravanchi), kas Latvijā uzturējās darba vizītē, informē ĀM.

Tikšanās laikā ar Ārlietu ministrijas valsts sekretāru Andreju Pildegoviču abas puses pārrunāja panākto progresu «E3+3» sarunās ar Irānu par tās kodolprogrammu, divpusējās sadarbības jautājumus, kā arī tika skarti reģionālie jautājumi. Irānas puse uzaicināja Latvijas pārstāvjus ierasties vizītē Irānā 2014.gadā. Ārlietu ministrijas valsts sekretārs ārlietu ministra Edgara Rinkēviča vārdā uzaicināja Irānas ārlietu ministru oficiālā vizītē apmeklēt Latviju.

Valsts sekretārs pauda gandarījumu par 24.novembrī panākto «E3+3» valstu un Irānas vienošanos par kopīgu rīcības plānu Irānas kodolprogrammas jautājumā, norādot, ka vienošanās ir nozīmīgs solis ceļā uz šī jautājuma risinājumu diplomātiskā un caurskatāmā veidā. Pildegovičs uzsvēra, ka starptautiskajai sabiedrībai un Irānai ir jāturpina darbs, lai nodrošinātu rīcības plāna pilnīgu īstenošanu, un stingri jāsaglabā mērķis panākt visaptverošu ilgtermiņa vienošanos Irānas kodolprogrammas jautājumā. Tā tiktu vairota drošība un stabilitāte gan Tuvo Austrumu reģionā, gan globāli.

Sarunas laikā tika pārrunāti arī divpusējo attiecību jautājumi, uzsverot ekonomisko attiecību padziļināšanas iespējas. Labas sadarbības perspektīvas abas puses redz transporta un loģistikas jomā, ņemot vērā transporta savienojumu starp Āziju un Eiropu attīstību. Pildegovičs izteica ielūgumu Irānas pusei piedalīties augsta līmeņa seminārā par transporta jautājumiem Rīgā 2014.gada jūnijā, vienlaikus izsakot pateicību par dalību šī gada seminārā. Tāpat jāatzīmē veiksmīgā sadarbība pārtikas rūpniecības jomā, īpaši pieaugošais Latvijas graudu eksports. Irānas puse arī izrādīja interesi par Latvijas farmācijas nozari.

Tāpat valsts sekretārs iepazīstināja ar valsts ārpolitikas prioritātēm Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā 2015.gada 1.pusē.

Šā gada 14.oktobrī Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš pasniedza akreditācijas vēstules pirmajam Latvijas ārkārtējam un pilnvarotajam vēstniekam Irānā Atim Sjanītim, kurš rezidē Ankarā, Turcijā.

Vizītes laikā Irānas delegācijai notika tikšanās arī ar Kultūras ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Satiksmes ministrijas un Saeimas pārstāvjiem.

Jāatzīmē, ka šī ir augstākā Irānas amatpersonas vizīte Latvijā kopš neatkarības atgūšanas.