Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Helikoptera avārija Skotijā: Bojāgājušo skaits turpina augt

Piektdienas vēlā vakarā Skotijas pilsētā Glāzgovā policijas helikopters līdz šim nenoskaidrotu iemeslu dēļ ietriecies kādā labi apmeklētā krogā, kas atrodas pilsētas centrā, ziņo «Bbc.co.uk».

Līdz šim bojā gājuši vismaz astoņi cilvēki, bet slimnīcās smagā stāvoklī atrodas 14 cietušie, sestdienas vakarā, atsaucoties uz Skotijas policiju, ziņo Lielbritānijas mediji.

Skotijas policija apstiprināja, ka lidaparātā atradušās trīs personas - divi policisti un pilots civilists. Ir ziņas par mirušajiem un vairākiem ievainotajiem, taču policija konkrēto upuru skaitu vēl nav nosaukusi.

«Mēs spējām sazināties ar dažiem cietušajiem, kuri joprojām ir iesprostoti ēkas drupās,» stāsta viens no ugunsdzēsējiem, «Taču mēs pagaidām vēl neesam devušies iekšā celtnē, jo ir pārāk augsts nogruvumu risks.» Glābšanas dienesti cietušajiem šobrīd cenšas piekļūt no jumta.

Tiek ziņots, ka negadījuma brīdī labi apmeklētajā krogā uzturējušies aptuveni 120 cilvēku. Daudzi paspēja izkļūt paši vai tika izglābti, tomēr vairāki joprojām ir iesprostoti pussagruvušajā ēkā.

Glābšanas dienesti notikuma vietu ir norobežojuši ar barjerām, negadījuma vietā ieradušies kinologi ar suņiem. Vieglāk ievainotos mediķi apkopj tuvumā esošās viesnīcas telpās, smagāk ievainotie tiek nogādāti slimnīcā.

«Mūsu darbinieki strādā ļoti smagi, ir izveidojusies sarežģīta situācija,» teica viens no glābšanas darbu vadītājiem Luiss Ramsijs.» Šobrīd mēs mēģinām ēku nostiprināt, ir grūti pateikt, cik cilvēku vēl tieši ir iesprostoti gruvešos.» Notikuma vietā kopumā strādā 125 ugunsdzēsēji.

34 gadus vecais Freizers Gibsons uz krogu bija ieradies vērot savas bijušās grupas uzstāšanos. «Tas izklausījās pēc milzīgas eksplozijas. Daļa no telpas bija pārklāta ar putekļiem. Mēs nesapratām, kas notiek,» savas izjūtas atstāsta Gibsons. «Mēs uz mirkli sastingām un sākās panika, visi centās tikt uz durvju pusi.»

Par helikoptera nogāšanās iemesliem pagaidām vēl nekas nav zināms, liecinieki stāstījuši, ka tas kritis «kā akmens» un tā rotori neesot griezušies.

Notikuma vietā turpinās glābšanas darbi.

Policija apstiprina, ka negadījumā ir vairāki bojāgājušie, taču konkrētu skaitu nenosauc. Joprojām nav zināmi arī «Eurocopter EC135» avārijas iemesli.

Latvijas Ārlietu ministrijas (ĀM) rīcībā pagaidām nav informācijas, vai negadījumā Glāsgovā, kur pēc helikoptera avārijas iegruvusi ēka, būtu cietuši kādi Latvijas pilsoņi, no ĀM vēstnieka-preses sekretāra Kārļa Eihenbauma uzzinājusi aģentūra LETA.