Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dombrovskis asi kritizē vietējās «Maxima» vadības izturēšanos

«Maxima» reakcija un rīcība pēc Zolitūdes traģēdijas, piemēram, viešot neskaidrības par to, kas tad īsti ir ēkas īpašnieki, kas ir īrnieks, nedodot pilnu skaidrību, pinoties skaidrojumos par to, kādas ir evakuācijas instrukcijas, ir bijusi zem katras kritikas, intervijā BNS sacīja demisionējušais premjers Valdis Dombrovskis (V), kurš amatu atstās, uzņemoties politisku atbildību par lielveikala «Maxima» jumta sagrūšanu Rīgā, kas prasīja 54 cilvēku dzīvības.

«Skaidrs, ka šie «Maxima» nu jau bijušā vadītāja [Gintara Jasinska] izteikumi ir nekorekti. Tādā ziņā pozitīvi, ka ir saņemti apliecinājumi gan no Lietuvas amatpersonām, ka viņi skaidri norobežojas no šāda veida izteikumiem, gan arī pati «Maxima» grupas vadība ir reaģējusi, šo vietējo vadību faktiski padzenot. Protams, «Maxima» reakcija un rīcība šajā pēckrīzes periodā, piemēram, viešot neskaidrības par to, kas tad īsti ir ēkas īpašnieki, kas ir īrnieks, nedodot pilnu skaidrību, pinoties skaidrojumos par to, kādas ir evakuācijas instrukcijas, ir bijusi zem katras kritikas. Ceru, ka tiks nozīmēts jauns [«Maxima Latvija«] vadītājs, kas spēs adekvātāk rīkoties šajā situācijā,» sacīja valdības vadītājs.

Mazumtirgotāja «Maxima Latvija» bijušā valdes locekļa Gintara Jasinska izteikumus ceturtdien preses konferencē, kurā viņš norobežojās no atbildības, nosodīja gan sabiedrība, gan arī šis jautājums tika pacelts politiskā līmenī. Ceturtdienas vakarā Jasinsks no amata tika atbrīvots.

Dombrovskis intervijā BNS arī stāstīja, ka nākamajā rītā pēc 21.novembra traģēdijas, Krīzes padomes sēdes un valdības ārkārtas sēdē tika iezīmēti četri darba virzieni, pie kuriem nekavējoties jāstrādā.

«Pirmais bija glābšanas darbi, kuriem valdības papildus uzdevumi nebija nepieciešami. Mēs saņēmām apliecinājumu, ka viss nepieciešamais resurss, aprīkojums ir un ka limitējošais faktors drīzāk ir vieta - cik tur var izvērst tehniku, cik tur glābēji var strādāt. Otrs virziens bija izmeklēšanas uzsākšana, par ko skaidri informējām, ka ir jāpiesaista maksimālie spēki un ka viss nepieciešamais valdības resurss izmeklēšanai – gan finansiālais resurss ekspertīzēm, tostarp, ja nepieciešams ārvalstu ekspertu piesaistei, gan viss cita veida valdības atbalsts - tiks nodrošināts. Trešais virziens bija par uzdevumiem Ekonomikas ministrijai sākt šo būvniecības uzraudzības sistēmas izvērtējamu, ko tā faktiski jau nākamajās dienās darīja. Bet ceturtais virziens bija par visu nepieciešamo palīdzību cietušajiem un bojā gājušo tuviniekiem,» stāsta Dombrovskis.

Pēcpusdienā tika sasaukta valdības ārkārtas sēde, kur šie jautājumi jau tika pieņemti kā saistošie valdības lēmumi.

«Uz valdības sēdi, ja nemaldos, bijām uzaicinājuši «Re&Re» un «Homburg«pārstāvjus. Protams, varēja redzēt, ka arī viņi ir šokā par notikušo, apzinās savu atbildību un faktiski arī apliecināja, ka pilnībā sadarbosies ar izmeklēšanu un visus izmeklēšanai nepieciešamos materiālus no savas puses nodrošinās,» stāstīja premjers.

Jau ziņots, ka glābšanas darbi traģēdijas vietā ilga vairākas dienas - no 21.novembra vakara līdz pirmdienas, 25.novembra vakaram. Gruvešos atrada 54 bojāgājušos, tostarp otrā jumta iegruvuma laikā bojā gāja trīs glābēji. Slimnīcās tika nogādāti 29 cietušie.

Tirdzniecības kompleksu, kurā atradās «Maxima», attīstījis uzņēmums «Homburg», būvējusi - būvkompānija «Re&Re», piesaistot apakšuzņēmējus, bet ēku projektējusi arhitektu firma «Kubs». Veikala ēka Zolitūdē, Priedaines un Anniņmuižas ielu krustojumā pabeigta 2011.gada nogalē.

Policija izvirzījusi trīs notikušā versijas un turpina izmeklēšanu, piektdien veicot kratīšanu septiņās vietās.

Valdības vadītājs par atkāpšanos no amata paziņoja trešdien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu. Ministru kabinetu viņš vadījis kopš 2009.gada marta.