Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Gobzems gatavs nolikt pilnvaras, ja viņa darbībā būs saskatāmas «Re&Re» intereses

Kustības «Neesi vienaldzīgs, esi atbildīgs!» pārstāvis Aldis Gobzems gatavs nolikt advokāta pilnvaras un atteikties no tiesībām piedalīties politiskajā procesā, ja viņš savā darbībā neievēros Zolitūdes traģēdijā cietušo intereses.

Ar šādu paziņojumu Gobzems nācis klajā, reaģējot uz medijos izskanējušām spekulācijām par viņa darbību.

Portāls «Pietiek.com» vēstīja, ka saskaņā ar «Lursoft» datu bāzes informāciju ziedojumu no būvkompānijas «Re&Re» saņēmusi arī biedrība «Latvijas attīstībai», kas saistīta ar Einara Repšes, advokāta Gobzema un alkohola ražotāja Donāta Vaitaiša vārdiem.

Tieši Gobzems bijis viens no redzamākajiem 15.decembrī par partiju pārtapt plānojošās un aktīvu reklāmas kampaņu veicošās biedrības «Latvijas attīstībai» atbalstītājiem un runas personām.

Kā liecina biedrības «Latvijas attīstībai» 2012.gada ziedojumu saraksts, 15 tūkstošus latu tai pērn ziedojis nekustamā īpašuma projektu attīstītājs SIA «Retex būve».

Uzņēmums pagājušo gadu beidzis ar zaudējumiem vairāk nekā 156 tūkstošu latu apmērā, un vienīgais «Retex būves» īpašnieks ir būvkompānija «Re&Re», liecina «Lursotf» informācija.

«Gadījumā, ja kaut ar vienu savu darbu rīkošos būvfirmas «Re&Re» interesēs, neievērojot Zolitūdes traģēdijā cietušo intereses, nolikšu gan advokāta pilnvaras, gan atteikšos no jebkādām morālām tiesībām piedalīties politiskajā procesā,» paziņojumā medijiem uzsvēra Gobzems.

Kā ziņots, Zolitūdes traģēdijā cietušo prasība par 100 miljonu latu piedziņu Rīgas apgabaltiesā iesniegta pret tirgotāju SIA «Maxima Latvija», būvuzņēmumu «Re&Re», sagruvušās ēkas īpašnieku SIA «Tineo», ēkas attīstītāju SIA «Homburg Zolitūde» un Rīgas domi.

Ti iepriekš žurnālistiem pastāstīja zvērināti advokāti Gobzems un Aldis Alliks, tāpat Rīgas apgabaltiesā tiks iesniegts pieteikums par šīs prasības nodrošināšanu - kustamas un nekustamas mantas apķīlāšanu, bet šis pieteikums nebūs vērsts pret Rīgas domi. Alliks papildināja, ka šodien no rīta esot iesniegti arī dokumenti Ģenerālprokuratūrā.

Advokāti paskaidroja, ka par šo prasību valsts nodeva cietušajiem nebūs jāmaksā, bet par konkrētas summas piedziņu no katra atbildētāja lems tiesa.

Advokāti, kas ir iesaistīti kustībā «Neesi vienaldzīgs, esi atbildīgs!», norādīja, ka informāciju par prasītājiem, proti, cietušajiem, viņi neatklās, jo tā ir sensitīva informācija. Tomēr Gobzems papildināja, ka viens no klientiem ir izteicis vēlmi savu vārdu publicēt. Gobzems uzsvēra, ka patlaban notiek mēģinājumi uz cietušajiem izdarīt spiedienu, mēģinot viņus iebiedēt, pārliecināt nerīkoties, norādot, ka cietušo vārdus mēģinās pasargāt.

Tāpat advokāti akcentēja, ka šī nebūs vienīgā prasība, kas tiks celta tiesā, un kopējo prasību apjoms varētu pārsniegt pat vienu miljardu latu.

Kustības pārstāvji un arī cietušo aizstāvji norādīja, ka šis ir principa, nevis algas jautājums, tomēr kāda privātpersona Ģirts Cēlājs un viņa uzņēmuma «NPK Terminālis» esot izteicis vēlmi apmaksāt juridisko palīdzību advokātiem, kas ir iesaistījušies kustībā. Tāpat kustībai ir pievienojies arī trešais advokāts Normunds Šlitke.

Advokāti akcentēja, ka no cietušajiem ne pirmstiesas procesa, ne procesa laikā netiks pieņemti «ne santīmi, ne centi».

Cēlājs sarunā ar aģentūru LETA norādīja, ka viņš un viņa kolēģi no naktskluba «Ego Club» ir gatavi ieguldīt savus privātos līdzekļus, lai palīdzētu cietušajiem, norādot, ka ir izplatījis arī paziņojumu, kurā aicina cilvēkus pievienoties naudas līdzekļu piešķiršanā advokātu darbam.

Viņš skaidroja, ka ir gatavs advokātiem apmaksāt vismaz vairāku stundu darbu katru nedēļu, jo visu viņš nevarētu apmaksāt. Savu iesaistīšanos viņš skaidro arī ar Talsu traģēdiju, kur tiesāšanās notika ārkārtīgi ilgu laiku, un viņš cer, ka šoreiz lietas izskatīšana nebūs tik ilga.

Kā ziņots, iepriekš medijiem izplatītajā paziņojumā advokāti norādīja, ka ir nepieciešama ātra un operatīva cietušo tiesiskā aizsardzība, lai atbildīgie uzņēmumi nekļūtu par «tukšām čaulām». Viņi aicināja valsts institūcijas tiesas procesā aktīvi veicināt atbildētāju mantas apķīlāšanu.

Kā minēts paziņojumā, advokāti cer, ka šādas prasības pieteikums būs, cita starpā, spēcīgs grūdiens daudz ātrāk un atbildīgāk rīkoties Rīgas domes amatpersonām.

Kā vēstīts, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) 27.novembrī paziņoja par atkāpšanos no amata, uzņemoties politisko atbildību par traģēdiju Zolitūdē, kur, iebrūkot lielveikala «Maxima» jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki. Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.