Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«VW Jetta» turpina plūkt laurus kā drošākais auto

«Volkswagen Jetta» ir viens no drošākajiem transportlīdzekļiem pasaulē - to tagad apstiprinājusi arī Latīņamerikas NCAP, piešķirot tam piecu zvaigžņu novērtējumu, ziņo autoražotāja pārstāvji.

Latīņamerikas NCAP organizācijas testētāji pēc rūpīgas «Jetta» drošības aprīkojuma pārbaudes piešķīruši modelim augstāko novērtējumu. Sestās paaudzes sedans saņēmis augstāko novērtējumu pasažieru drošības pārbaudēs. Vērtējumā tika ņemts vērā frontālā trieciena rezultāts, kuram pakļauti 40% no automobiļa priekšējās daļas, braucot ar ātrumu 64 kilometri stundā (km/h), kā arī sānu trieciena rezultāts. Arī visjaunākie pasažieri automobilī «Jetta» var justies droši - izcilu drošību apliecināja testi, kuros tika izmantoti manekeni pusotra un trīs gadu vecu bērnu lielumā. Drošības aprīkojuma kategorijā Latīņamerikas NCAP vērtē arī tādas sistēmas kā drošības jostu lietošanas atgādinātājus un jaunāko četru kanālu ABS sistēmu, kas ir iekļauta automobiļa standartaprīkojumā.

2011.gadā augstos «Jetta» rezultātus jau apliecināja Euro NCAP un Austrālijas NCAP. Savukārt ASV Automaģistrāļu drošības apdrošināšanas institūts (IIHS) pēc vairākiem triecientestiem piešķīra sedanam prestižo apbalvojumu «Labākā drošības izvēle“. Šo starptautisko organizāciju mērķis ir neatkarīgi no ražotājiem novērtēt dažādu transportlīdzekļu triecienu drošību, pasažieru aizsardzību un atsevišķos gadījumos arī gājēju aizsardzības aprīkojumu.

«Jetta» ir viens no veiksmīgākajiem «Volkswagen» transportlīdzekļiem visos kontinentos. Kopš 2011.gada pieejamais sestās paaudzes modelis ir pārstrādāts līdz sīkākajai detaļai un ierindojas kategorijā starp kompaktajiem «Golf» un lielajiem «Passat» modeļiem. Lielākajā daļā valstu automobiļa pasažieru drošības aprīkojums ietver sešus gaisa drošības spilvenus (papildaprīkojumā astoņus), piecus triecienu amortizējošus galvas balstus, dienas gaitas gaismas, drošības jostu lietošanas atgādinātājus, avārijas bremzēšanas automātiskos brīdinājuma signāllukturus, palīgmehānismu braukšanas uzsākšanai kalnā, ABS ar bremzēšanas palīgsistēmu, kā arī ESC ar stūrēšanas palīgsistēmu un piekabes stabilizācijas kontroli.

Kopš 2013.gada «Volkswagen» sedans ir pieejams arī «Jetta Hybrid» versijā. Tas ir aprīkots ar moderno 110 kilovatu / 150 zirgspēku benzīna dzinēju un 20 kilovatu elektrodzinēju. Šis hibrīdmodelis nodrošina paātrinājumu 0-100 km/h 8,6 sekundēs un sajūsmina ar iespaidīgu degvielas patēriņu kombinētajā ciklā - 4,1 litru uz 100 km (CO2 - 95 gramiem uz km).