Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rinkēvičs nosoda Ukrainas milicijas vardarbību

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP), reaģējot uz notikumiem Ukrainā, izteicis nosodījumu milicijas vardarbības pielietošanai, izdzenājot sabiedrisko mītiņu Kijevas centrā.

Nososdījumu par Ukrainas milicijas vardarbību Rinkēvičs paudis savā tviterkontā.

Kā aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijas Preses un informācijas nodaļā, Rinkēvičs nosoda Ukrainas tiesībsargājošo iestāžu pārstāvju pielietoto vardarbību pret miermīlīgiem demonstrantiem Kijevas centrā sestdien, 30.novembrī agri no rīta.

Ministrs uzsver, ka neadekvāta spēka pielietošana pret miermīlīgiem demonstrantiem nav pieļaujama un ir pretrunā ar Eiropas vērtībām.

Rinkēvičs aicina Ukrainas varas iestādes respektēt demonstrantu tiesības uz miermīlīgo protestu pret Ukrainas valdības pieņemto lēmumu apturēt Asociācijas līguma parakstīšanu ar Eiropas Savienību.

Tāpat ministrs aicina Ukrainas varas iestādes izvairīties no neadekvāta spēka pielietošanas pret protestētājiem turpmāk.

Latvijas puse turpinās uzmanīgi sekot situācijai Ukrainā.

Kā ziņots, Ukrainas policija sestdien izklīdinājusi mītiņu Kijevas centrā, kura dalībnieki protestēja pret prezidenta Viktora Janukoviča atteikšanos parakstīt sadarbības līgumu ar Eiropas Savienību (ES).

Milicija, kas demonstrantu izklīdināšanas operāciju sāka plkst.4.30, izmantojusi asaru gāzi un stekus. Desmitiem cilvēku guvuši ievainojumus. Desmitiem protestētāju ir arestēti.

«Desmitiem ievainoti, desmitiem arestēti,» savā tviterkontā ziņo parlamenta deputāts Andrijs Ševčenko. «Ukraina neko tādu vēl nav pieredzējusi.»