Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rumānijas premjers aicina Lielbritāniju nediskriminēt rumāņus

Rumānijas premjerministrs Viktors Ponta aicināja Lielbritāniju neizturēties pret rumāņiem kā pret «otrās klases pilsoņiem» pēc tam, kad 1.janvārī Rumānijas un Bulgārijas pilsoņiem tiks atcelti ierobežojumi darbam Eiropas Savienībā (ES).

Ponta paziņojumā norādīja, ka cilvēkus vajadzētu sodīt par Lielbritānijas labklājības sistēmas ļaunprātīgu izmantošanu, tomēr ierobežojumus nevajadzētu izmantot, lai «veidotu vai attaisnotu Eiropas pilsoņu aizskaršanu vai diskrimināciju».

«Mēs nepieņemsim, ka pret mums izturas kā pret otrās klases pilsoņiem,» Ponta uzsvēra, piebilstot, ka pētījumi rāda, ka «nav iemesla uztraukties par migrantu vilni» no Rumānijas uz Lielbritāniju.

Miljoniem Rumānijas iedzīvotāju jau ir izvēlējušies strādāt «dienvidlatīņu zemēs», Ponta norādīja, runājot par valsts iedzīvotāju migrāciju uz Spāniju un Itāliju, kurās valoda, tāpat kā rumāņu, ir balstīta uz latīņu pamatiem.

Viņš pauda cerību, ka Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons, kas šonedēļ paziņoja par jaunas migrācijas politikas plāniem, nemēģina «uzbrukt ES pamatprincipiem, kas ietver arī pārvietošanās brīvību kā vienu no bloka nozīmīgākajām vērtībām».

Lielbritānijas premjerministrs trešdien paziņoja par plāniem saistībā ar bažām par pieaugošo migrantu pieplūdumu no Rumānijas un Bulgārijas pēc tam, kad 1.janvārī šo valstu pilsoņiem tiks atvērtas robežas brīvai darbaspēka kustībai blokā.

Viņš sacīja, ka migranti no ES valstīm Lielbritānijā nesaņems bezdarbnieka pabalstus pirmos trīs mēnešus pēc ierašanās, bet pēc tam tos varēs saņemt vien sešus mēnešus, bet tie migranti, kas ubagos vai būs bezpajumtnieki tiks izraidīti no valsts un varēs atgriezties vien pēc gada.

Kamerons uzsvēra, ka Lielbritānijā ir viens miljons cilvēku no Centrālas un Austrumeiropas valstīs un tāds migrācijas līmenis nav piedzīvots kopš kara laika.

Bulgārija ceturtdien tādus Lielbritānijas plānus nosauca par «atklāti diskriminējošiem, bet Lietuvas premjers Aļģirds Butkevičs uzsvēra, ka Lielbritānijai ir jāievēro ES līgumi par brīvu darbaspēka pārvietošanos.

Čehijas, Polijas, Slovākijas un Ungārijas ārlietu ministri kopīgā paziņojumā piektdien uzsvēra, ka brīva pārvietošanās ir ES integrācijas stūrakmens, noraidot Lielbritānijas bažas, ka migranti no reģiona varētu iztērēt sociālās sistēmas resursus.

Savukārt ES nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības jautājumu komisārs Lāslo Andors norādīja, ka tādi Lielbritānijas plāni ir «neveiksmīga pārmērīga reakcija» un to esot izraisījusi histērija par migrāciju Lielbritānijā, kas, kā norādīja komisārs, riskē kļūt pazīstama, kā nejaukā Eiropas valsts.