Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ušakovs raizējas par glābēju zemo atalgojumu

Iespējams, ka ne visi ugunsdzēsēji, kuri piedalījās Zolitūdes katastrofas seku likvidācijā, paliks strādāt šajā darbā, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam viedokli pauda Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC).

Lēmumu par aiziešanu no darba, pēc mēra domām, daļa glābēju varētu pieņemt neadekvāti mazā atalgojuma un nepietiekamo sociālo garantiju dēļ.

«Es pieņemu, ka pēc šī varoņdarba, ko paveica glābēji un kad viņi saņems tos 1,5 latus par stundu, es pieņemu, ka ne visi paliks turpināt šo darbu,» teica mērs, norādot, ka glābējiem nav pat nav normālas apdrošināšanas.

«Pat pašvaldības policistiem ir medicīnas apdrošināšana, bet glābējiem nav. Kā tā var būt? Ja, nedod dievs, notiks vēl viena traģēdija, tad ir jautājums – cik daudz glābēju Rīgā būs pieejami uz to brīdi? Mēs taču nesūtīsim veikt glābšanu «Rīgas satiksmes» darbiniekus,» pauda Ušakovs.

Mērs norādīja, ka glābēju neadekvāti zemās algas ir valstiska problēma. Šobrīd, pēc viņa teiktā, lielāku algu kā glābējiem saņem pat Rīgas pašvaldības policisti.

«Tie ir cilvēki, kas ik pa brīdim riskē ar savu dzīvību. Un arī zaudē dzīvību,» viņš uzsver.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka Rīgā, Zolitūdē veikalā «Maxima» 21.novembra vakarā iebruka jumts. Katastrofā bojā gāja 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji. Cilvēku meklēšana gruvešos dienu un nakti turpinājās līdz 25.novembra vakaram.

Uzņemoties politisku atbildību par notikušo, par demisiju paziņojis valdības vadītājs Valdis Dombrovskis (V), bet Rīgas mērs sacīja, ka nevar atļauties kā Dombrovskis pamest visu pusceļā. Mērs arī atgādināja, ka viņu atbalsta vairāk nekā 58% vēlētāju.

Pašvaldības struktūrvienība - Rīgas pilsētas būvvalde ir atbildīga par būvniecības procesa uzraudzību pēc Valsts būvinspekcijas likvidēšanas 2009.gadā.