Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Liepājas Rožu laukumā iedegs pilsētas galveno egli

Šodien Liepājā notiks lielās Ziemassvētku egles iedegšana un citi adventes laika pasākumi, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Jau no plkst.11 Liepājas Latviešu biedrības namā lieli un mazi liepājnieki aicināti uz bezmaksas Ziemassvētku radošajām darbnīcām. Tajās varēs pagatavot Ziemassvētku dāvanas, apsveikumus, rotājumus un citas interesantas lietas.

No plkst.11 līdz 18 Rožu laukumā darbosies Ziemassvētku tirdziņš, kurā amatnieki piedāvās savus darinājumus. Pircējiem būs pieejami adījumi, floristikas izstrādājumi un ziemas dekori, kā arī sveces un koka izstrādājumi. Šogad pirmo reizi Rožu laukumā smaržos šķovēti kāposti, desiņas un karstvīns, par ko parūpējušies tirgotāji. Būs iespēja iegādāties arī kakao, tēju, piparkūkas, pankūkas un daudzus citus gardumus.

Plkst.12 Liepājas Leļļu teātris savās telpās piedāvās noskatīties izrādi «Velniņi».

Plkst.14 Liepājas Latviešu biedrības nama lielajā zālē notiks koncerts «Ķekatā ļekatā Ziemassvētku vakarā». Bērnu un jauniešu vokālā studija «Pērlītes» kopā ar bērnu deju kolektīvu «Krustiņi» centīsies uzburt senlatviešu Ziemassvētku noskaņu.

No plkst.15.15 ikviens, kurš vēlas piedalīties ikgadējā masku gājienā, aicināts pulcēties pie bijušā veikala «Māja». Šogad masku gājienam dots nosaukums «Ziemassvētku krikumi». Masku gājienā aicināti piedalīties kolektīvi no skolām un darbavietām, kā arī ģimenes un draugi. Žūrija izvērtēs maskas un piešķirs balvas. Katrs masku gājiena dalībnieks aicināts ņemt līdzi arī kādu gaismas lukturīti (tikai ne degošu ar dzīvu liesmu), kas atbilstoši noformēts, pieskaņojot maskai.

Plkst.16 Rožu laukumā sāksies svētku egles iedegšanas pasākums. Pasākumā uzstāsies «Liepājas Gulbju dīķa Jazz band», kā arī Liepājas Bērnu un jaunatnes centra jauniešu koris «Reverberācija».

Ar lielās Ziemassvētku egles iemirdzēšanos Liepājā sāksies Ziemas festivāls, kas norisināsies līdz pat februāra beigām.