Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Piebalgs noraida savu kandidatūru premjera amatam

Eiropas Savienības (ES) komisārs Andris Piebalgs noraidījis savu kandidatūru Ministru prezidenta amatam, uzzinājis Latvijas Televīzijas raidījums «Panorāma».

Piebalgs raidījumam atzinis, ka ir bijis pārāk ilgi prom no Latvijas un nepārzina iekšpolitisko situāciju, tāpēc piedāvājumu kļūt par premjeru tomēr noraidīs.

Jau ziņots, ka Valsts prezidents Andris Bērziņš Piebalgu telefoniski bija uzrunājis kā potenciālo kandidātu uz premjerministra amatu. Sākotnēji «Panorāma» ziņoja, ka Piebalgs varētu piekrist Bērziņa piedāvājumam un vēlētos vadīt maksimāli plašu koalīciju, taču tagad zināms, ka Piebalgs piedāvājumu noraidīs.

Neoficiāli kuluāros izskan arī dažādi pieņēmumi par citiem iespējamiem kandidātiem, piemēram, par pašreizējo aizsardzības ministru Arti Pabriku (V), demisionējošo satiksmes ministru Aivi Roni, Latvijas pastāvīgo pārstāvi NATO Māri Riekstiņu un citiem. Politiķi gan neapstiprina, ka no šiem cilvēkiem kāds būtu uzrunāts šim amatam.