Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aicina vētras laikā būt uzmanīgiem elektrolīniju tuvumā

Vētras laikā iedzīvotājiem jābūt uzmanīgiem un jāievēro pastiprinātas drošības prasības, atrodoties elektrolīniju tuvumā, atgādina AS «Sadales tīkls».

Uzņēmuma komunikācijas speciāliste Inga Tilhena aģentūru LETA informēja, ka patlaban tiek mobilizētas un pārbaudītas tehnikas vienības un gatavotas brigādes pastiprinātam darbam, ja vētras dēļ elektrotīklā radīsies masveida bojājumi. Operatīvie dienesti ir gatavi strādāt pastiprinātā režīmā gan šodien, gan arī naktī uz pirmdienu, lai novērstu elektroapgādes traucējumus.

Lai likvidētu spēcīgā vēja radītos elektroapgādes traucējumus, patlaban tiek mobilizētas speciālās tehnikas vienības - visurgājēji, kvadricikli, hidropacēlāji un traktori nokļūšanai elektrolīniju trasēs, pārbaudīts elektromontieru brigāžu aprīkojums, kā arī pārbaudīti vairāk nekā 60 pārvietojamie ģeneratori, lai tos varētu operatīvi nogādāt svarīgu objektu elektroapgādes nodrošināšanai. Tāpat tiek apsvērta iespēja izsaukt uzņēmuma operatīvās izbraukumu brigādes no citiem reģioniem uz vietām, kur vētra izraisīs vislielākos postījumus, kā arī piesaistīt darbuzņēmēju spēkus, ja tas būs nepieciešams.

Vienlaikus uzņēmums iedzīvotājiem atgādina, ka vētras laikā var lūzt koki un zari, pārraujot elektrolīniju vadus un radot bīstamas situācijas, kas apdraud iedzīvotāju dzīvību. Iedzīvotāji tiek aicināti netuvoties elektroietaisēm, ja tajās ir iekārušies koki vai zari, vai zemē redzams norauts elektrolīniju vads, jo šāds iekārtu stāvoklis var apdraudēt iedzīvotāju dzīvību.

Konstatējot situāciju elektrolīniju tuvumā, lūgums rīkoties atbildīgi un nekavējoties ziņot AS «Sadales tīkls» klientu servisa diennakts bojājumu pieteikšanas tālruni 80200404.

Jau ziņots, ka šodien un naktī uz pirmdienu, 2.decembri Latvijā gaidāma stipra vētra ar vēja brāzmām līdz 20-24 metriem sekundē