Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tuvāko mēnešu laikā palielinās sodus par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem

Viens no Satiksmes ministrijas (SM) rosinājumiem, lai mainītu kritisko situāciju uz ceļiem, ir ceļu satiksmes sodu apmēru palielināšana, to intervijā LNT raidījumam «900 sekundes» sacīja satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

Matīss norādīja, ka šeit varētu būt runa par mazo sodu, kas ir pieci lati, un arī par lielo sodu palielināšanu.

«Nedomāju, ka tas būtu jādara visā sodu spektrā,» sacīja Matīss, piebilstot, ka jāpalielina sodi gan par rupjiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem, gan sīkiem pārkāpumiem.

«Piecu latu sods par sīkiem pārkāpumiem varētu būt desmit latu apmērā. Savukārt 100 latu vietā būtu 200 latu sods,» sacīja Matīss.

«Ja cilvēks brauc ar 170 kilometriem stundā (km/h), viņš apdraud ne tikai sevi un tos, kas sēd automašīnā kopā ar viņu, bet visu sabiedrību. Par to būtu jāsaņem atbilstošs sods,» sacīja Matīss.

Jaunie sodi stāšoties spēkā tuvāko mēnešu laikā.

Jau ziņots, ka šodien SM notiks Ceļu satiksmes drošības padomes ārkārtas sēde, kurā atbildīgās amatpersonas un sabiedrības pārstāvji diskutēs par problēmām satiksmes drošības jomā un vienosies par risinājumiem, kā uzlabot drošību uz ceļiem. Sēdē plānots rast risinājumus bojāgājušo skaita mazināšanai uz Latvijas autoceļiem.