Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ministrs: Ukraina atsāks sarunas par ES asociācijas līgumu

Tuvākajās dienās uz Briseli dosies Ukrainas delegācija, lai atsāktu sarunas par asociācijas līguma parakstīšanu ar Eiropas Savienību (ES), svētdien pavēstīja Ukrainas ārlietu ministrs Leonīds Kožara.

«Tiek plānota gāzes cenu un starptautisko organizāciju finanšu palīdzības apspriešana,» sacīja ministrs. «Pusēm arī ir jāapskata preču apgrozījuma kritums Ukrainas un ES starpā.»

Par sarunu formātu pagaidām nekas nav zināms.

ES Austrumu partnerības samitā, kas 28. un 29.novembrī notika Viļņā, Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs atteicās parakstīt Ukrainas un ES asociācijas līgumu.

Ukrainā izvērsusies plaša protesta kustība pret šo valsts vadības soli. Kijevā svētdien protesta demonstrācijās piedalījušies no 100 000 līdz pusmiljonam cilvēku. Protestētāju sadursmēs ar drošības struktūrām ievainoti vairāk nekā 300 cilvēku.

Protesta akcijas turpinās arī pirmdien. Atbilstoši jaunākajai informācijai vairāki simti protestētāju Kijevas centrā ir nobloķējuši valdības ēku.