Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VUGD: Nav pieļaujama situācija, kad, atskanot trauksmei, vispirms tiek apsekota nostrādes zona

Objekta vadītājiem, izstrādājot instrukciju par rīcību gadījumos, ja no automātiskās ugunsaizsardzības sistēmas pienāk trauksmes signāls par ugunsgrēka izcelšanos, primāri ir jāparedz cilvēku evakuācijas kārtība un tikai tad visas pārējās darbības, lai noskaidrotu sistēmas nostrādāšanas iemeslus, norāda Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Ņemot vērā to, ka automātiskās ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēmas pamatfunkcija ir ugunsgrēka bīstamo faktoru - uguns, temperatūras, dūmu - atklāšana un signalizēšana par to klātbūtni aizsargājamā objektā, nav pieļaujamas situācijas, ka atskanot trauksmes signālam, vispirms tiek apsekota nostrādes zona un tikai tad pieņemti lēmumi turpmākajai rīcībai, norāda VUGD.

VUGD skatījumā, ja ir izvēlēta atbilstoša automātiskā ugunsaizsardzības sistēma, kura ir kvalitatīvi uzstādīta aizsargājamā objektā, kā arī šī sistēma tiek pareizi ekspluatēta, apkopta un remontēta, šīs sistēmas viltus nostrādes tiek samazinātas līdz minimumam.

mājas lapā