Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uzņēmums darbojas, bet tā ēka nav nodota ekspluatācijā: kā var nepamanīt?

Rīgas pilsētas būvvaldē līdz šim saistībā «Ķirsons Māja» bija sniegtas konsultācijas par ēkas nodošanu ekspluatācijā un būvvaldei bija astoņas iebildes saistībā ar izmaiņu projektu.

Kā portālam «Apollo» skaidroja būvvaldes preses pārstāve Ieva Luste, būvvaldei bija astoņas iebildes saistībā ar izmaiņu projektu, jo atbilstība projektam ir kā viens no kritērijiem, lai ēka varētu tikt pieņemta ekspluatācijā.

Vaicāta, vai būvvalde apseko ēkas, kuras vēl nav nodotas ekspluatācijā, Luste sacīja, ka iespēju robežās tiek sekots līdzi un būvvaldei ir iekšējie kritēriji un noteikta sistēma, kā tiek sekots līdzi.

Luste neslēpa, ka ir bijuši vairāki gadījumi, kad ēkās, kuras vēl nav nodotas ekspluatācijā, notiek reāla darbība un tās apmeklē cilvēki.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) uzsvēra, ka šāda situācija, ka pilsētā darbojas ēka, kas nav nodota ekspluatācijā, kategoriski nav pieļaujama.

«Šajā konkrētajā gadījumā būvvalde nav ļāvusi nodot ēku ekspluatācijai. Īpašnieks, kā redzam, nav ņēmis to vērā,» ar preses sekretāres Olgas Proskurovas starpniecību aģentūrai LETA paziņoja Ušakovs. Vienlaikus viņš atkārtoja, ka Rīgas pilsētas būvvaldē ir atvērti 11 000 objektu.

«Būvvalde rūpīgi sekoja līdzi šim objektam, un pēdējās konstatētās nepilnības bija pieprasīts novērst līdz 8.decembrim. Pēc būvvaldes informācijas, neviens no trūkumiem nebija saistīts ar ēkas drošību. Taču ir skaidrs, ka īpašnieks rīkojās nelikumīgi, ekspluatējot ēku, kas nav nodota ekspluatācijā, par ko tiks sodīts. Soda apmērs ir līdz 5000 latu,» norāda Ušakovs.

«Nākamreiz, kad mani vilks uz kādas jaunas iestādes vai objekta atklāšanu, būs jāprasa ziņas par nodokļu parādiem un nodošanu ekspluatācijā. Braucu uz turieni kā domes vadības pārstāvis, jo tās bija jaunas darba vietas, jauns objekts ne tikai pilsētas centrā, bet arī perifērijā,» aģentūrai LETA skaidroja Rīgas vicemērs Andris Ameriks, kurš arī piedalījās atklāšanas pasākumā.

Vienlaikus Ameriks atzina, ka ir informēts par iemesliem, kāpēc Ķirsona ēstuvi nav iespējams nodot ekspluatācijā - objekta žogs uzbūvēts par trīs metriem tālāk, nekā paredzēts, un kaimiņš, uz kura privātās zemes tas uzbūvēts, nav priecīgs. «Žoga dēļ šo objektu nevar nodot ekspluatācijā,» norādīja domes priekšsēdētāja vietnieks.

Vicemērs norāda, ka apmeklējis «Ķirsons Māja» nedēļu pirms oficiālās atvēršanas, tāpat kā žurnālisti, taču objekta dokumentāciju viņš nav pārbaudījis.

Jau vēstīts, ka Ķirsons šodien preses brīfingā atzina - «Ķirsons Māja» nav nodota ekspluatācijā, un viņš uzņemas par to pilnu atbildību. Jautāts, kāpēc jaunā ēstuve vispār tika atvērta, ja tā nebija nodota ekspluatācijā, viņš skaidroja, ka ēstuve atvērta, jo bija cerības to nodot ekspluatācijā tuvāko dienu laikā pēc atvēršanas, vēstīja LETA.

Ēstuves līdzīpašnieks uzsvēra, ka ēkai drošības riski nepastāv, Rīgas pilsētas būvvalde bija norādījusi vien uz astoņiem trūkumiem, kas bija saistīti ar visu kompleksu, nevis tieši ēku.

«Bija palikušas nelielas formalitātes, kas nekādi nebija saistītas ar drošību cilvēkiem, tāpēc uzņēmos visus finansiālos riskus - soda naudas, objekta aizvēršana -, ļaujot objektam strādāt. Taču apzinoties šī brīža sabiedrības satraukumu un savu kļūdu likuma priekšā, «Ķirsons Māja» no šodienas tiek slēgta līdz brīdim, kamēr tiks izpildītas visas Rīgas pilsētas būvvaldes prasības,» norādīja uzņēmējs.

Jautāts, vai gadījumā, ja žurnālisti nebūtu uzzinājuši, ka objekts nav nodots ekspluatācijā, viņš ļautu objektam turpināt strādāt, Ķirsons atzina, ka, visticamāk, ļautu.