Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Partijas atbalsta ideju par ZZS aicināšanu koalīcijā

Pašreizējie valdības partneri konceptuāli atbalsta ieceri par plašāku koalīciju, kurā būtu pārstāvēti visi Saeimas labēji centriskie politiskie spēki, ieskaitot Zaļo un zemnieku savienību (ZZS).

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) žurnālistiem pēc koalīcijas padomes sēdes pastāstīja, ka šodien sāktas konsultācijas par jaunas valdības izveidi. «Vienotība» jau piedāvājusi veidot plašu labēji centrisko partiju koalīciju, kur būtu pārstāvētas visas Saeimas labēji centriskās partijas, kā arī neatkarīgie deputāti, proti, jaunu valdību veidotu pašreizējie koalīcijas partneri, piesaistot ZZS.

No pašreizējiem koalīcijas partneriem saņemts konceptuāls apstiprinājums, ka atbalsts šādai koalīcijai varētu būt, skaidroja Dombrovskis. Līdz ar to plānots uzrunāt arī ZZS. Pagaidām gan premjers nenosauca precīzu laiku, kad plānots runāt ar ZZS, bet tas notikšot tuvākajās dienās.

Taujāts par ministrijām, kas varētu nonākt ZZS pārziņā, Dombrovskis norādīja, ka patlaban ir konceptuāli jāvienojas par jaunās koalīcijas modeli, un tad tiks skatīti citi jautājumi.

Reformu partijas (RP) valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters žurnālistiem uzsvēra, patlaban RP neizslēdz iespēju koalīcijā sadarboties ar ZZS, tomēr partijas valde ceturtdien, 5.decembrī, vēl lems par šo jautājumu.

Dombrovskis nenosauca kandidātus premjera amatam, jo «Vienotība» vēl lemšot par šo jautājumu. Vienlaikus Dombrovskis apliecināja, ka «Vienotība» nosauks savu kandidātu, jo «mēs esam gatavi uzņemties arī nākamās valdības vadību». «Vienotība» šodien valdes sēdē plkst.17 diskutēs par premjera kandidātu.

Arī Reformu partija uzskata, ka «Vienotībai» kā koalīcijas lielākajai frakcijai jāizvirza premjera amata kandidāts. Savukārt nacionālā apvienība «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) savu nostāju nav mainījusi, proti, tāpat kā pirms vēlēšanām, VL-TB/LNNK premjera kandidāts ir Gaidis Bērziņš, tomēr nosaukt nākamo valdības vadītāju ir Valsts prezidenta kompetence, sacīja nacionālās apvienības deputāte Inese Laizāne.

Dombrovskis arī norādīja, ka Valsts prezidents Andris Bērziņš aicinājis nekavēties ar jaunas valdības izveidi, tāpēc premjers cer, ka to izdosies sasniegt. Tomēr politiķi neuzskata par principiālu jautājumu, vai apstiprināt jaunu valdību šā gada pēdējā Saeimas sēdē vai nākamā gada pirmajā sēdē. Viņš gan uzsvēra, ka sabiedrība sagaida rīcībspējīgu Saeimas vairākumu un jaunu valdību, kas var risināt problēmas valstī. «Un ieslīgt bezgalīgās konsultācijās un krēslu dalīšanā nevajadzētu,» piebilda Dombrovskis.

Neoficiāli izskanējis, ka premjera amatam varētu tikt virzīts aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V). Iepriekš izskanēja arī citi iespējamie kandidāti, piemēram, šim amatam tika uzrunāt eirokomisārs Andris Piebalgs, kurš gan šo amatu pašreiz neplānojot ieņemt. Tāpat iepriekš bija versija par bezpartijiska kandidāta virzīšanu, neizslēdzot iespēju premjera amatam virzīt kādu no bezpartejiskiem ministriem, kurš savus pienākumus neturpinās pildīt nākamajā valdībā tādēļ, ka viņa vadītā ministrija būs cita politiskā spēka pārziņā.

LETA jau ziņoja, ka, uzņemoties politisko atbildību par traģēdiju Zolitūdē, līdzšinējais Ministru prezidents Valdis Dombrovskis pagājušajā nedēļā paziņoja par demisiju. Viņš uzskata, ka pašreiz ir nepieciešama jauna valdība, kurai ir skaidrs Saeimas vairākuma atbalsts un kura ar jaunu uzticības mandātu spēs risināt valstī esošās problēmas. Dombrovskis pats nav gatavs vadīt nākamo valdību.