Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šneps: Baltijas valstis uzturēs interesi par EČ basketbolā rīkošanu

Latvija un Igaunija vēlas kopīgi organizēt 2017. gada Eiropas čempionātu basketbolā, bet Lietuva par iespējamo sadarbību izrāda interesi, aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Basketbola savienības (LBS) ģenerālsekretārs Edgars Šneps

Aizvadītajā nedēļā Latvijas, Igaunijas un Lietuvas basketbola federāciju ģenerālsekretāri tikās, lai spriestu par iespējām 2017. gadā rīkot Eiropas čempionātu.

«Igaunijai ģenerālsekretārs savā amatā ir dažus mēnešus, bet Lietuvā Mindaugs Špoks amatā stājies nesen. Viņš iepriekš strādājis Peldēšanas federācijā. Lai gan Špoks jau iepriekš bija iesaistīts basketbolā, izpratne par procesiem viņam vēl nav pietiekami liela,» uzskata Šneps.

Tomēr Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas nodaļa («FIBA Europe») vēl kavējoties ar čempionāta pieteikšanās rokasgrāmatas izveidi, jo nolemts mainīt pieteikšanās kārtību, bet vēl nav skaidrs, kāda tā varētu būt. «Tajā būs atrunāts, kas nepieciešams, lai pieteiktos Eiropas čempionāta rīkošanai. Rokasgrāmata nebūs izveidota ātrāk par nākamā gada martu.»

LBS ģenerālsekretārs līdz ar to pavēstīja, ka kaut kādi jaunumi par 2017. gada Eiropas čempionāta rīkošanu varētu būt vien pavasarī.

«Tomēr kopējās sajūtas ir tādas, ka Igaunija un Latvija čempionātu grib organizēt, bet Lietuva izrāda interesi,» pauda Šneps. «Tomēr grūti kaut ko runāt detalizēti, jo vēl nav izdota rokasgrāmata.»

«Vienojāmies, ka visas trīs Baltijas valstis arī turpmāk uzturēs interesi par Eiropas čempionāta rīkošanu. Domājam arī par ceturtās valsts piesaistīšanu. Valsti, ar ko nebūtu problēmu sadarboties. Domāju, ka rīkot Eiropas čempionātu 2017. gadā mums ir ļoti labas izredzes. Eiropā nav daudz valstu, kas būtu spējīgas uzņemties rīkošanu. Ja runa ir par četrām apakšgrupām, jābūt četrām lielām arēnām. Lai gan FIBA prasības sākotnēji bija augstākas, vienojāmies, ka minimālais slieksnis skatītāju ietilpībai būs 6000 vietu - tieši šāda arēna ir Tallinā.»