Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Arī «Homburg» Mežciema t/c jaunbūves dokumentācijā atklātas nepilnības

Veicot pārbaudi SIA «Homburg Bikernieku Properties» Mežciemā attīstītā tirdzniecības centra jaunbūvē, Rīgas pilsētas būvvalde atklājusi vairākas nepilnības būvobjekta dokumentācijā, aģentūru LETA informēja būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Apsekošanas brīdī būvobjektā nebija atrodams autoruzraudzības darbu žurnāls, savukārt būvdarbu žurnālā konstatētas nepilnības. Tāpat būvinspektori objektā nav atraduši nepieciešamos būvskrūvju montāžas savienojumu kvalitātes kontroles rezultātus.

Vircavs norādīja, ka ēka faktiski ir pabeigta, tāpēc attīstītājiem un būvniekiem būs jāvēršas būvvaldē ar iesniegumu par būves gatavību nodošanai ekspluatācijā. Būvvalde atkārtoti pārbaudīs ēkas konstrukcijas un lems par papildu tehniskās ekspertīzes nepieciešamību.

Septembrī «Homburg» grupa informēja, ka šā gada nogalē Biķernieku ielā durvis vērs jauns «Maxima XX» lielveikals. Jaunajā ēkā vairāk nekā 4800 kvadrātmetru platībā iecerēts «Maxima XX» lielveikals, bet aptuveni 700 kvadrātmetros - «Super Action» sadzīves preču un dažādu mājas lietu tirgotava, kā arī citas mazāka mēroga tirdzniecības vietas. Tirdzniecības centra kopējā platība - ap 7000 kvadrātmetru.

Biznesa portāls «Nozare.lv» jau ziņoja, ka nekustamo īpašumu attīstītāja SIA «Homburg Bikernieku Properties» Mežciemā attīstītā tirdzniecības centra atklāšana, kas bija iecerēta vēl šogad, patlaban ir atlikta, jo vispirms tiks veikta rūpīga ēkas pārbaude. «Homburg Bikernieku Properties» valdes loceklis Džeimss Torpejs uzsvēra, ka ēku pilnībā pārbaudīs no ārvalstīm piesaistīti eksperti, jo attīstītājs vēlas gūt 100% pārliecību par to, ka šī ēka ir pilnīgi droša.

Ēku Mežciemā būvējusi SIA «Selva būve». Būvvalde iepriekš norādījusi, ka šie būvnieki pieļāvuši vairākus pārkāpumus veikala «Maxima» būvniecībā Imantā, Dammes ielā 35a, taču «Selva būve» nepiekrīt būvvaldes viedoklim un mudinājusi būvvaldi atsaukt nekorektu informāciju.

Aģentūras LETA arhīva informācija liecina, ka «Homburg Bikernieku Properties» attīstītā objekta Mežciemā, Biķernieku ielā 121, galvenais būvuzņēmējs ir SIA «Selva būve», bet objekta projektētājs ir SIA «Arhitektu firma Kubs». Šis arhitektu birojs izstrādāja arī Zolitūdes projektu - daudzstāvu namu un lielveikalu, kura jumta iegruvumā dzīvību zaudēja 54 cilvēki.

Gan Mežciema, gan Zolitūdes projekta attīstītāji ir «Homburg» grupas uzņēmumi.

Mežciema tirdzniecības nama pārbaudei piesaistītie starptautiskie eksperti pārbaudīs arī Zolitūdes daudzdzīvokļu namu, kad piekļuvi namam ļaus tiesībsargi.

Zolitūdes projektu attīstītājs ir uzņēmums SIA «Homburg Zolitude», kura īpašnieki ir Nīderlandē reģistrētais «Homburg Eastern Europe Fund» fonds. Savukārt projektu Mežciemā attīsta «Homburg Bikernieku Properties», kura īpašnieki ir Nīderlandē reģistrētais uzņēmums «Stollburgh Capital» un Kiprā reģistrētais uzņēmums «Venturecorp Property Holdings Limited».

Nīderlandē reģistrētais «Homburg Eastern Europe Fund» fonds Latvijā ir īpašnieks arī uzņēmumiem SIA «Homburg Baldone» un SIA «Homburg Vejavas», kas attīsta projektus Baldonē un Rīgā, Purvciemā. Netālu no Baldones tiek attīstīts objekts industriālām vajadzībām, šim projektam patlaban sagatavots tehniskais projekts. Savukārt Purvciemā tiek attīstīts dzīvokļu komplekss un šis projekts ir saņēmis būvatļauju, liecina «Homburg» grupas Lietuvas uzņēmuma mājaslapā publicētā informācija.