Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ukrainā protesti kļuvuši nekontrolējami; redzamas valsts apvērsuma pazīmes

Ukrainā pēdējā nedēļā pieredzētie protesti kļuvuši nekontrolējami un tajos tiek izmantotas absolūti nelikumīgas metodes, ar šādu paziņojumu pirmdien nāca klajā Ukrainas premjerministrs Mikola Azarovs.

Pēc Azarova teiktā, Ukrainas protestos esot redzamas visas valsts apvērsuma pazīmes.

«No masu protestiem tie pārauguši tādos, kas nav kontrolējami,» Kijevā tiekoties ar ASV, Kanādas un Eiropas Savienības (ES) valstu vēstniekiem, sacīja Ukrainas valdības vadītājs, apgalvojot, ka opozīcija «izmanto absolūti nelikumīgas metodes».

«Valsts institūciju bloķēšana nav miermīlīga demonstrācija. Tam ir visas apvērsuma pazīmes,» piebilda Azarovs. «Tas ir ļoti nopietni. Mēs esam pacietīgi, taču mēs nevēlamies, ka mūsu partneriem šķistu, ka viss ir atļauts.»

Pēc Ukrainas premjerministra teiktā, ja tiktu pārņemtas valsts institūciju ēkas, jau tuvāko dienu laikā ukraiņi vairs nesaņemtu pensijas un algas.

«Politiķi, kas pievienojušies protestiem, radikalizējuši situāciju,» norādīja Azarovs.

«Es aicinu vēstniekus - dariet visu, lai mudinātu opozīcijas politiķus nepieļaut vardarbību pret miliciju, lai aicinātu uz miermīlīgu dialogu, lai nosodītu ultimātus un lai aicinātu sēsties pie sarunu galda,» viņš piebilda.

Azarovs arīdzan uzsvēra, ka Ukrainas varasiestādes esot gatavas dialogam ar demonstrantiem, kā arī solīja, ka netiks pielietota vardarbība pret miermīlīgiem protestētājiem.

Jau vēstīts, ka Eiropas Savienības (ES) Austrumu partnerības samitā, kas 28. un 29.novembrī notika Viļņā, Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs atteicās parakstīt Ukrainas un ES asociācijas līgumu.

Ukrainā izvērsusies plaša protesta kustība pret šo valsts vadības soli. Kijevā svētdien protesta demonstrācijās piedalījušies no 100 000 līdz pusmiljonam cilvēku. Protestētāju sadursmēs ar drošības struktūrām ievainoti vairāk nekā 300 cilvēku.

Protesta akcijas turpinās arī pirmdien, un demonstranti bloķējuši valdības ēku.