Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Silovs: Joprojām ticu, ka Soču Olimpiādē varu izcīnīt medaļu

Latviešu ātrslidotājs Haralds Silovs sarunā ar portālu «Apollo» pastāstīja par olimpiskās sezonas sākumu un mērķiem Sočos.

«Biju cerējis, ka šajā laikā man ies labāk,» sarunas sākumā atzīst Haralds un šo atziņu atkārto vairākkārt. «Tagad jānostartē nedēļas nogalē gaidāmajā Pasaules kausa posmā Vācijā, bet tad jāsaliek viss pa plauktiņiem. Jātiek skaidrībā ar slidām, kā arī jāpiestrādā pie tehniskās un psiholoģiskās puses, jo fiziski līdz šim esmu labi pastrādājis

«Pilnīgi noteikti jau esmu kvalificējies Soču olimpisko spēļu sacensībām 1000 un 1500 metru distancēs, jo rangā esmu Top15, tātad kvalificējos automātiski. Jo labāk nostartēšu gaidāmajā posmā, jo augstāk būšu reitingā, kas nav mazsvarīgi, jo olimpiskajās spēlēs varēšu slidot kopā ar spēcīgākiem konkurentiem.»

«1000 metros joprojām jāuzlabo starts, bet 1500 metros vienkārši jāslido efektīvāk. Tas nozīmē, jāslido taupīgāk, jo pagaidām izeju uz spēku, tādēļ distances beigās piekūstu. Jānoslīpē slidošanas tehnika, jo uz tās rēķina konkurentiem zaudēju 1-2 sekundes. Šobrīd gribētos, lai būtu labāk, taču līdz februārim vēl ir laiks,» saka Silovs.

«Kas attiecas uz 500 metru distanci, tad tajā man Olimpiādē tāpat nav lielu izredžu. Taču, ja izdosies kvalificēties, tad šo distanci varēšu izmantot kā labu treniņu, jo 500 metru sacensības būs divas dienas pirms 1000 metru sacensībām. Tas palīdzēs saprast kāds ir ledus, kā arī pierast pie atmosfēras un atbildības.»

«Pēc Pasaules kausa posma varēšu veltīt laiku, lai sagatavotos Soču olimpiskajām spēlēm, kamēr konkurentiem decembrī vēl būs jāstartē nacionālajās kvalifikācijas sacensībās. No otras puses - šobrīd uz sacensībām dodos viens un man nav treniņu partnera. Ņemot vērā, ka neesmu profesionālā komandā, Nīderlandē netieku uz ledus no rītiem. Iepriekš par šādu nosacījumu nezināju.»

Līdz Olimpiādei galvenais būšot tikt skaidrībā ar inventāru, jo tāpat kā bobslejā un skeletonā arī ātrslidošanā ir jāatrod pareizās slieces un pie tām jāpierod. «Būs jāiziet cauri arī slidošanas apjomam, tomēr svarīgākais būs darbs pie kvalitātes. Fiziskajā ziņā pērn šajā laikā man arī negāja tik labi, bet janvārī un februārī sportiskā forma uzlabojās. Ceru un pat esmu diezgan pārliecināts, ka arī šosezon būs tāpat,» optimistisks ir Haralds.

«Joprojām ir ticība sev, ka Sočos varu iekļūt labāko trijniekā. Vienkārši ir jāsavāc visi nepieciešamie aspekti veiksmīgam startam. Jābūt līmenī gan tehnikai, gan fiziskajai sagatavotībai, gan arī slidām. Protams, arī galvai. Ja visas šīs lietas būs kārtībā, tad ir cerības uz labu rezultātu. Galu galā iepriekšējā sezonā to esmu jau pierādījis,» piebilst Silovs.