Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Notiks piketi pie Rīgas domes; bažījas par provokācijām

Otrdien Rātslaukumā iepretim Rīgas domes (RD) ēkai plānoti divi piketi – viena piketa laikā tiks pieprasīta Rīgas mēra Nila Ušakova (SC) atkāpšanās no amata, savukārt otrā pulcēsies mēra atbalstītāji.

Bijušais domes deputāts Jānis Mārtiņš Skuja portālam «Apollo» pavēstīja, ka 28. novembrī ar RD tika saskaņots pikets, kas notiks iepretī domes ieejai šodien no plkst.13. līdz 14 un kurā domes priekšsēdētājs tiks aicināts atkāpties no amata ciniskās un bezatbildīgās rīcības dēļ saistībā ar Zolitūdes traģēdiju.

Īsi pēc šī piketa izziņošanas inženiertīklu būvfirmas «SUIS Rīga» vadītājs Jānis Jukšinskis pieteicis piketu ar pretēju ideju, lai no plkst.12.30 līdz 14.30 paustu Ušakovam atbalstu.

Abi piketi pieteikti likumā noteiktajā kārtībā un netiks ierobežoti - kā aģentūrai LETA norādīja domes pārstāvis Uģis Vidauskis, pašvaldībai ir pienākums ievērot iedzīvotāju pulcēšanās brīvību un atbilstoši likumam rūpēties par kārtības nodrošināšanu šo pasākumu laikā.

Oponenti norādījuši ļoti aptuvenu un grūti prognozējamu piketa dalībnieku skaitu - Skuja norādījis, ka piketā par Ušakova atkāpšanos varētu piedalīties aptuveni desmit cilvēki, savukārt Jukšinskis minēja, ka Ušakova atbalstam varētu pulcēt ap 500 kolēģu, radu, draugu, domubiedru.

«It kā demokrātiskai valstij atbilstoša domes rīcība, tikai, diemžēl, mums jau ir slikta pieredze saistībā ar Ušakova izpratni par demokrātiju un labu pārvaldi, kad 16.martā notika sadursmes starp divu organizētu pasākumu dalībniekiem pie Brīvības pieminekļa, kuru iemesls – atļauja vienai no pusēm izmantot skaņas pastiprinošu tehniku un policijas novēlota rīcība reaģējot uz provokācijām,» norāda Skuja.

Kā ziņots, pēc Skujas domām, tā vietā, lai sakārtotu vismaz būvniecības nozari, Ušakovs iepriekšējā sasaukuma laikā četrus gadus to vien ir darījis, kā licis pašvaldību struktūrās un uzņēmumos savus cilvēkus, ko televīzijā publiski ir arī atzinis. «Daļa viņa «ielikteņu» ir izgāzušies un apzagušies, bet Nils tik turpina likt savējos un nekādu atbildību par savu izvēli neuzņemas. Visa šī brīža muldēšana par atbildību, paliekot amatā, lai tiktu skaidrībā ar vainīgajiem, ir meli un paniskas bailes no varas un Rīgas kases zaudēšanas, jo Nila un SC sponsori prasa savu nodevu un SC «kāršu namiņš» var sabrukt,» uzskata Skuja.

Skuja iepriekšējā Rīgas domes sasaukumā pārstāvēja biedrību «Demokrātiskie patrioti» un šogad notikušajās Rīgas domes vēlēšanās startēja no «Visu Latvijai!»-TB/LNNK saraksta, taču netika ievēlēts.

Savukārt Ušakova atbalstītāji uzskata, ka Rīgas mērs ir vienīgais, kas kaut ko darījis Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanā, jo pēc notikušā viņš atstādinājis sešus būvvaldes darbiniekus, organizējis faktu izpēti. Pēc Jukšinska domām, Ušakova kļūda bijusi tā, ka viņš nav paspējis izpētīt savu komandu.

«Protams, ir problēmas un kļūdas, jo otrā pusē, «Gods kalpot Rīgai», ir interesanti cilvēki, kas skraida no vienas partijas uz otru,» piebilda Ušakova atbalstītājs. Piketā iecerēts paust atbalstu Ušakovam un mudināt viņu stingrāk izturēties pret saviem darbiniekiem.

Kā liecina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) mājaslapā pieejamā informācija, Jukšinskis kopš 2005.gada februāra «Saskaņas centram» un tajā pārstāvētajām politiskajām partijām ziedojis kopumā 37 000 latu. Pēdējo ziedojumu būvfirmas vadītājs veicis šā gada janvārī, ziedojot SC 5000 latu.

Jau ziņots, ka 21.novembrī Zolitūdē sagruvusi veikala «Maxima» ēka, nogalinot 54 cilvēkus un vairākus desmitus smagi savainojot. Traģēdija rosinājusi plašas diskusijas par būvniecības kvalitāti Latvijā un par to, kas atbildīgs, ka šāda nelaime varēja notikt. Par notikušo ierosināts kriminālprocess.

Uzņemoties atbildību par notikušo, 27.novembrī par atkāpšanos paziņoja premjerministrs Valdis Dombrovskis (V), savukārt Ušakovs īpaši sasauktā preses konferencē paziņoja jau iepriekš sociālajos tīklos pausto, ka atkāpties negrasās, jo par savu atbildību uzskata palīdzības sniegšanu cietušajiem un traģēdijas izmeklēšanas veicināšanu. Pateicis savu sakāmo, Ušakovs nekavējoties devās uz savu kabinetu, izvairoties no jebkādiem žurnālistu jautājumiem.