Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Video: Vētra radījusi bojājumus arī «Gaismas pilij»

Vētra, kas naktī uz pirmdienu plosījās Rīgā, ir nodarījusi kaitējumu arī vēl līdz galam neuzbūvētajai «Gaismai pilij», izsitot dažus no stikliem, ziņo Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums «Panorāma».

Kā skaidroja Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) projekta būvuzraugs Valdis Koks, pēc jumta darbu pabeigšanas pie ēkas atstātas divas alpīnistu virves ar karabīnēm, lai varētu regulāri apsekot jumtu. «Šīm virvēm apakšējā daļā ir piestiprinātas karabīnes - pretbremzes -, pie kurām stiprinās cilvēki, kāpjot augšā. Šīs karabīnes pārpūta pāri parapeta malai, un tika sabojātas stikla paketes,» stāstīja Koks.

Koks apgalvoja, ka stikla paketes «normālos apstākļos neplīsīs». Vētras radītais bojājums ir mehānisks, tas radies vētras ietekmē, uzsvēra Koks.

Kā atgādina LTV, LNB ēku ceļ jau vairākus gadus. Paredzams, ka jau nākamgad tā būs atvērta gan bibliotēkas, gan dažādu pasākumu, kas notiks bibliotēkā, apmeklētājiem.