Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Būvmateriālu ražošanas nozares līderis pērn - SIA «Cemex»

Būvmateriālu ražošanas nozares līderis ar 59,98 miljonu latu apgrozījumu pērn bija SIA «Cemex», liecina «Firmas.lv» un aģentūras LETA biznesa portāla «Nozare.lv» veidotais «Latvijas biznesa gada pārskats 2013».

Otra lielākā kompānija pēc apgrozījuma pērn bija SIA «Knauf» ar 32,17 miljonu latu apgrozījumu, bet trešā - SIA «Tenachem» ar 13,97 miljonu latu apgrozījumu.

«Top 10» iekļuvuši arī tādi uzņēmumi kā SIA «TMB elements» ar 11,31 miljona latu apgrozījumu, SIA «Jēkabpils PMK» ar 8,37 miljonu latu apgrozījumu, SIA «Dzelzsbetons MB» ar 7,06 miljonu latu apgrozījumu, SIA «Skonto Prefab» ar 6,96 miljonu latu apgrozījumu, SIA «Lode» ar 6,85 miljonu latu apgrozījumu, SIA «RK Metāls» ar 6,61 miljona latu apgrozījumu un SIA «Sakret» ar 5,66 miljonu latu apgrozījumu.

«Cemex» valdes priekšsēdētājs Enrike A. Garsija izdevumā norāda, ka būvniecības nozarē beidzot parādījusies zināma izaugsme, tiesa gan – no ļoti zema sākuma punkta. «Cemex» papildu priekšrocība ir bijusi iespēja pilnībā izmantot jaunās cementa rūpnīcas tehnoloģiskās priekšrocības, kas ļāva labi attīstīties eksporta tirgos.

Uz 2014.gadu «Cemex» raugās ar piesardzīgu optimismu. Garsija prognozē stabilāku makroekonomisko vidi Baltijas reģionā un būvniecības nozares izaugsmi gandrīz 10% apmērā, piemēram, Krievijā. Latvijas pievienošanās eiro varētu veicināt ārvalstu kapitāla piesaisti, tostarp būvniecībā.

«Atjaunojamo energoresursu obligātā iepirkuma komponentes (OIK) dēļ elektrības cenas ir kāpušas nekontrolējami. OIK izmaksu pieaugums «Cemex» 2013.gadā sasniedza 54%, salīdzinot ar 2012.gadu. Tas rada satraukumu visās energoietilpīgajās ražošanas nozarēs, jo īpaši – uz eksportu orientētajās, jo vājina uzņēmumu starptautisko konkurētspēju. Šī situācija var piespiest uzņēmumus samazināt ražošanas apjomus un pārskatīt investīciju plānus Latvijā,» piebilst Garsija.

Kā ziņots, klajā nācis kārtējais «Latvijas biznesa gada pārskata 2013» izdevums, kurā apkopota informācija par nozarē strādājošām firmām, kas veido 98% no visu Latvijas uzņēmumu apgrozījuma un kurās nodarbināti 67% darba ņēmēju Latvijā.

Pārskatā apkopota informācija no uzņēmēju iesniegtajiem 2012.gada pārskatiem. Kopumā drukātajā un interneta versijā publicēta informācija par uzņēmumiem, kuru 2012.gada apgrozījums ir lielāks par 100 000 latu. Šādu uzņēmumu Latvijā ir aptuveni 20 000, un kopējais šo uzņēmumu apgrozījums 2012.gadā bija virs 35 miljardiem latu, kas veido 98% no visa 2012.gada pārskatos uzrādītā apgrozījuma. Apskatītajos uzņēmumos strādā vairāk nekā 513 000 darbinieku, kas saskaņā ar VID datiem ir 67% no kopējā darba ņēmēju skaita.

«Latvijas biznesa gada pārskatā» iekļautas veiksmīgāko uzņēmēju un nozaru ekspertu atziņas un prognozes, kā arī padziļināts biznesa vides apskats un detalizēti nozaru uzņēmumu saraksti - «Top 10» uzņēmumi 16 industrijās, «Top 25-50» uzņēmumi 64 virsnozarēs un visi uzņēmumi, kas sadalīti 476 nozarēs.