Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VUGD šefs atklāj, ka daudzi glābēji nespēj atgūties pēc pārdzīvotā

Daudzi glābēji, kas strādāja traģēdijas vietā Zolitūdē, arvien nespēj atgūties un pārdzīvo redzēto, atzīst Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieks Oskars Āboliņš.

VUGD šefs sarunā LNT raidījumā «900 sekundes» sacīja, ka daudziem glābējiem pēc glābšanas darbiem Zolitūdē nepieciešama psihologu palīdzība, jo vīriem rādās murgi. «Tā ir liela problēma, kas agrāk nebija novērota,» sacīja viņš.

Jau nelaimes vietā ar glābējiem strādājuši psihologi, bet tagad tiek lēsts, ka speciālistu palīdzība būs nepieciešama vēl vismaz pusgadu.

No nelaimē cietušajiem ugunsdzēsējiem glābējiem slimnīcā turpina ārstēties četri vīri, bet vēl četri glābēji atlabšanu turpina kādā no rehabilitācijas iestādēm. Pārējie cietušie ārstēšanos turpina mājās.

Kā ziņots, 21.novembrī, iebrūkot lielveikala «Maxima» griestiem, Zolitūdē bojā gāja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guvuši smagus savainojumus. Dzīvību zaudēja arī trīs ugunsdzēsēji.

Kopumā slimnīcās bija vērsušies 39 cilvēki, no tiem 29 pacientus slimnīcās nogādāja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, bet desmit pēc palīdzības vērsās paši.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.