Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

SC esot vienisprātis ar prezidentu par profesionālas valdības nepieciešamību

Politiskā apvienība «Saskaņas centrs» (SC) neesot piedāvājusi Valsts prezidentam Andrim Bērziņam savu premjera kandidātu, tomēr SC ar Bērziņu ir vienādās domās, ka patlaban valdība jāveido no profesionāļiem, nevis parlamenta politiķiem.

SC Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs žurnālistiem pēc tikšanās ar prezidentu sacīja, ka SC un Bērziņa domas saskanēja tajā, ka Latvijā būtu vēlama un ir iespējama profesionālā valdība, ko varētu izveidot jau šogad. Taujāts, ko nozīmē profesionālā valdība, Urbanovičs atbildēja: «Kad nav tik neprofesionāla kā tagad».

Patlaban, pēc Urbanoviča domām, valdība «dažiem politiķiem ir kā ģimnāzija, kur viņi nāk un iepazīstas ar nozari vai darbu valdībā», bet profesionālā valdība nozīmē to, ka tās pārstāvji nenāktu no Saeimas. SC šādai valdībai savus kandidātus neliegs, protams, ja viņus valdībā aicinās.

Par «premjerēšanu» gan ar prezidentu SC nerunāja un savus kandidātus nepiedāvāja, apgalvoja Urbanovičs.

«Viss ir prezidenta rokās, viņš to apzinās. Mēs neliegsim nedz savu padomu, nedz atbalstu, ja būs tā, kā viņš ir iecerējis, proti, profesionālā valdība. Viņš gan nav izšķīries, bet mēs tā to nopratām,» sacīja politiķis.

SC arī norādījusi prezidentam uz riskiem, proti, nākamais ir priekšvēlēšanu gads, un «politiskā valdība var ne tikai, kā ierasti, izmantot administratīvo resursu», bet arī «priekšvēlēšanu plosīšanas var novest vēl pie lielākās varas krīzes». Tāpēc nepieciešama profesionāla, pat tehniska valdība, bet parlaments nodarbosies ar «likumu tapināšanu», rezumēja SC politiķis.

Kā ziņots, Bērziņš šodien sāks konsultēties ar politiskajām partijām par jaunās valdības veidošanu, aģentūru LETA informēja Prezidenta kancelejas preses dienestā.

Konsultācijas prezidents sāks, tiekoties ar Saeimā pārstāvēto frakciju pārstāvjiem, ņemot vērā frakciju lielumu. Plkst.8 prezidents tikās ar SC pārstāvjiem, plkst.9 - ar partijas «Vienotība» pārstāvjiem, bet plkst.12 - ar nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK pārstāvjiem.

Konsultācijas Bērziņš turpinās trešdien, 4.decembrī, plkst.8, kad tiksies ar Reformu partijas pārstāvjiem, bet plkst.9 prezidents konsultēsies ar Zaļo un zemnieku savienību.

Uzņemoties politisko atbildību par traģēdiju Zolitūdē, premjers Valdis Dombrovskis (V) 27.novembrī paziņoja par demisiju. Viņš uzskata, ka pašreiz ir nepieciešama jauna valdība, kurai ir skaidrs Saeimas vairākuma atbalsts un kura ar jaunu uzticības mandātu spēs risināt valstī esošās problēmas. Dombrovskis, kurš paziņoja par demisiju, nav gatavs vadīt nākamo valdību.

Pašreizējie valdības partneri konceptuāli atbalsta ieceri par plašāku koalīciju, kurā būtu pārstāvēti visi Saeimas labēji centriskie politiskie spēki, ieskaitot Zaļo un zemnieku savienību (ZZS).