Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jau rīt graciozitāte, smalkums un grezni kostīmi gaidāmi seno deju grupas «Galms» koncertā «Opposto»

Sestdien, 7.decembrī plkst. 17:00, Bauskas pils Seno deju grupa «Galms» sagatavojusi īpašu koncertprogrammu, kurā būs redzamas gan galminieku dejas, gan vienkāršo iedzīvotāju dejas maniere. Koncerts notiks Bauskas pils ceremoniju zālē.

Koncerta nosaukums «Opposto» tulkojumā no itāļu valodas nozīmē «pretstats», kas precīzi raksturo šo koncertu. Koncerta pirmo daļu – galma dejas – raksturo graciozitāte, smalkums un grezni kostīmi, kas šūti pēc 16., 17.gadsimta vēsturisku personu parādes portretos redzamu tērpu paraugiem. Piemēram, izmantoti Saksijas princeses Amēlijas un Zviedrijas princeses Elizabetes tērpu paraugi.

Savukārt koncerta otru daļu raksturo kustību brīvība, neprecizitāte, improvizācija un atbilstoši vienkāršo iedzīvotāju kostīmi, kas darināti pēc vēstures materiālos un gravīrās redzamajām vienkāršo iedzīvotāju sadzīves ainām. Koncertu papildinās jauni, iepriekš neredzēti rekvizīti, - ziedu vītnes un salmu vainagi.

Piecu gadu jubilejas koncertā deju grupas priekšnesumu vērtēja ukraiņu režisors Andrejs Kritenko. Šogad, pēc viņa ieteikumiem, veidota deja «Confesse» jeb «Grēksūdze», kas papildināta ar teatralizētiem elementiem un padziļinātāku stāstu par dejas laikā notiekošo.

Seno deju grupa «Galms» dibināta 2007. gada vasarā. To vada Bauskas pils muzeja speciāliste Ilona Ozola, kura deju prasmes pilnveidojusi seno deju meistarklasēs Vācijā, Krievijā un Anglijā. Grupas sastāvā ir gan muzeja darbinieki, gan Bauskas novada iedzīvotāji, kurus interesē vēstures izzināšana, Bauskas pils pastāvēšanas laika sadzīves un galma kultūra.

Biļetes var iegādāties Bauskas pils kasē un Mākslas salonā «Meistars Gothards», un rezervēt pa tālruni 63923793, 63922280 vai e- pastu bauska.pils@gmail.com. Rezervētās biļetes jāizpērk ne vēlāk kā 30min pirms pasākuma.

Biļetes cena 2,00 Ls. Koncerta ilgums: 1h 40min (starp koncerta pirmo un otro daļu būs 30min pārtraukums). Sīkāka informācija pieejama mājas lapā: «bauskaspils.lv».