Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Saistībā ar Rīgas būvvaldes vadītāju vēršas prokuratūrā un VARAM

Rīgas domes (RD) partijas «Vienotība» frakcija lūgusi iekļaut domes 3.decembra darba kārtībā jautājumu par Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāja Ingusa Vircava atbrīvošanu no amata, portāls «Apollo» uzzināja partijā.

«Vircava vadītā būvvalde pieļāva to, ka, pretēji elementāram saprātam un drošības noteikumiem uz «Maxima» veikala jumta notiek būvniecība laikā, kad veikalā iepērkas cilvēki. Rīgas būvvalde ir atbildīga par to, ka virs cilvēku galvām darbojās būvlaukums,» norāda «Vienotības» RD frakcijas vadītāja Sarmīte Ēlerte.

Deputāti arī uzskata, ka Vircavs ir apstiprināts amatā pretēji Būvniecības likuma prasībām, jo viņam nav augstākās izglītības būvniecībā. Tāpēc Ēlerte ir nosūtījusi vēstuli Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) ar lūgumu atcelt RD lēmumu, ar kuru par Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāju tika iecelts Vircavs.

Vēstule ar lūgumu izvērtēt Vircava atbilstību amatam ir nosūtīta arī Ģenerālprokuroram.

Rīgas pilsētas būvvalde ir Rīgas mēram Nilam Ušakovam (SC) pakļauta pašvaldības iestāde, kuras uzdevums saskaņā ar Būvniecības likumu, Ministru kabineta Vispārējiem būvnoteikumiem un Rīgas pilsētas būvvaldes nolikumu ir pārzināt un kontrolēt būvniecību Rīgā.