Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Fotoreportāža: Par un pret Ušakovu

Šodien Rātslaukumā iepretim Rīgas domes (RD) ēkai notiek divi piketi - vienā tiek pieprasīta Rīgas mēra Nila Ušakova (SC) atkāpšanās, otrā - mērs tiek slavināts.

Uz piketu Ušakova atbalstam pulcējušies daži simti cilvēku.Aģentūra LETA vēsta, ka vairāki aģentūras uzrunātie cilvēki atzinušies, ka ir uzņēmuma «Rīgas satiksme» darbinieki.Viņi pastāstīja, ka ar darba vadītāju atļauju šo dienu ir varējuši paņemt brīvu, lai piedalītos piketā.

Notikuma vietā sastaptais arodbiedrības LABA pārstāvis Raimonds Gailis aģentūrai LETA ne apstiprināja, ne noliedza, ka piketa dalībnieki tiek organizēti no «Rīgas satiksmes» darbinieku vidus. Viņš norādīja, ka piketā piedalās kā pašvaldības pārstāvis. Gailis norādīja, ka darbiniekiem ir summētais darba laiks un līdz ar to visi darbinieki šeit atrodas ārpus darba laika.

Kā novēroja LETA, patlaban pret Ušakovu protestē aptuveni 30 cilvēku, kuri drūzmējas ap Rolanda statuju un uzvedas samērā klusi un mierīgi.

Jau ziņots, ka otrdien Rātslaukumā iepretim RD ēkai plānoti divi piketi – viena piketa laikā tiek pieprasīta Rīgas mēra Nila Ušakova (SC) atkāpšanās no amata, savukārt otrā pulcējušies mēra atbalstītāji.

Bijušais domes deputāts Jānis Mārtiņš Skuja portālam «Apollo» pavēstīja, ka 28. novembrī ar RD tika saskaņots pikets, kas notiks iepretī domes ieejai šodien no plkst.13. līdz 14 un kurā domes priekšsēdētājs tiks aicināts atkāpties no amata ciniskās un bezatbildīgās rīcības dēļ saistībā ar Zolitūdes traģēdiju.

Īsi pēc šī piketa izziņošanas inženiertīklu būvfirmas «SUIS Rīga» vadītājs Jānis Jukšinskis pieteicis piketu ar pretēju ideju, lai no plkst.12.30 līdz 14.30 paustu Ušakovam atbalstu.