Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Maxima» akcionāru paziņojums medijiem (pilns teksts)

Esmu Igns Staškevičs, «Maxima» akcionārs un Zolitūdes traģēdijas krīzes vadības grupas vadītājs.

«Maxima» ir liela tirdzniecības ķēde Baltijā, bet noteikti ne korporācija pasaules izpratnē. Pēc tam, kad 1992. gadā atvērām savu pirmo nelielo pārtikas veikalu, mūsu kompānija strauji auga, pateicoties īpašnieku atbalstam un veiksmīgai ģimenes uzņēmuma vadībai. Astoņus gadus pēc «Maxima» vadītāja amata pamešanas es stāvu Jūsu priekšā brīdī, kad mēs saskaramies ar lielāko krīzi mūsu grupas vēsturē.

21. novembrī es saņēmu telefona zvanu no kolēģa, kurš mani informēja par traģēdiju Zolitūdes iepirkšanās centrā. No pirmā brīža es zināju, ka bija vairāki «Maxima» cilvēki, kas ir gatavi veikt visgrūtākos darbus, palīdzot glābējiem un cietušajiem, kā arī sadarboties ar atbildīgajām institūcijām. Mūsu vadošie cilvēki Rīgas un Viļņas uzņēmumos pavadīja nākamās dienas, organizējot atbalstu nelaimē cietušajiem.

Taču šobrīd ir acīmredzams, ka mēs nespējām pareizi tikt galā ar situāciju. Šajā brīdī «Maximu» kritizē par vairākām lietām. Daudzi no publiski apspriestajiem jautājumiem atklāj vājos punktus un nespēju, kura pamatā bija briesmīgais traģēdijas iznākums Zolitūdē.

Lūdzu, pieņemiet manu visdziļāko atvainošanos un nožēlu «Maxima» īpašnieku vārdā par vismaz trim lietām:

- es atvainojos, ka kompānija nedarīja visu iespējamo, lai novērstu briesmīgo ēkas sabrukšanu

- man ļoti žēl, ka «Maximas» komanda nespēja izglābt mūsu darbiniekus un pircējus, ka gāja bojā drošsirdīgie glābēji. Vēlreiz izsaku līdzjūtību radiniekiem un visiem Latvijas cilvēkiem;

- es gribētu no sirds atvainoties par nepareizo rīcību, maldinošo komunikāciju un aizvainojošiem izteikumiem no «Maximas» pārstāvjiem pagājušajā nedēļā.

Es ierados Rīgā svētdien, lai nodrošinātu ātru un nepieciešamu pasākumu ieviešanu:

- vadības nomaiņu SIA «Maxima» Latvija;

- atbalsta koordinēšanu cietušajiem, komunikāciju ar atbildīgajām institūcijām un informācijas sniegšanu sabiedrībai;

- iekšējās izmeklēšanas veikšanu, lai noskaidrotu traģisko kļūdu iemeslus;

- sadarbību ar ekspertiem un valsts institūcijām, lai saprastu patiesos jumta sabrukšanas iemeslus.

Šis ir ļoti grūts laiks cilvēkiem Latvijā. Diemžēl «Maxima» ir ievērojami līdzatbildīga, tāpēc mēs paliksim šeit, lai palīdzētu traģēdijā cietušajiem. Mēs darīsim visu, lai garantētu mūsu tirdzniecības telpu drošību un uzlabotu mūsu darbinieku apstākļus.

Mana kā līdzīpašnieka lielākā mācība šajā situācijā ir tā, ka mēs augām pārāk strauji un izaugsmes gaitā piemirsām par būtiskiem darbības procesiem un svarīgām vērtībām. Bet esmu pārliecināts, ka «Maxima» ir sākusi būtiskas pārmaiņas.

Es personīgi pārraudzīšu, kā mēs mainām mūsu iekšējo kultūru – kā mēs kontrolējam procesus mūsu organizācijā un korporatīvo pārvaldību kopumā.

Paldies par Jūsu pacietību un sapratni.