Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nākamgad palielinās algas ugunsdzēsējiem, policistiem un robežsargiem

Sākot ar nākamo gadu plānots palielināt atalgojumu ugunsdzēsējiem, policistiem un robežsargiem.

To paredz otrdien Ministru kabinetā pieņemtie noteikumi «Grozījumi Ministru kabineta 2010.gada 21.jūnija noteikumos Nr.568 «Noteikumi par Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm mēnešalgu un speciālajām piemaksām».

Kā portālu «Apollo» informēja Iekšlietu ministrijas pārstāve Gunta Skrebele, noteikumi paredz atalgojuma palielināšanu iekšlietu nozares amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm sakarā ar minimālās mēneša darba algas paaugstināšanu un mēnešalgu izlīdzināšanu.

Atlīdzības palielinājums iekšlietu nozares amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm no 2014.gada 1.janvāra būs vidēji ap 40 latu mēnesī pēc nodokļu nomaksas. Atlīdzības palielinājums attieksies uz Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts policijas un Valsts robežsardzes un to padotībā esošo koledžu amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm.

Piemēram, ja 2013.gadā Valsts policijas kārtībnieks saņēma atlīdzību no 316 latiem (450 eiro) līdz 398 latiem (566 eiro), tad 2014.gadā tā būs attiecīgi 356 lati (507 eiro) un 439 lati (625 eiro), kas ir vidēji par 40,50 latiem (58 eiro) vairāk.

Amatpersonu ar speciālajā dienesta pakāpēm mēnešalgas tiks palielinātas, ievērojot mēnešalgu izlīdzināšanai piešķirtā finansējuma apjomu. Katrai amatpersonai atlīdzības palielinājums individuāli būs atkarīgs ne tikai no mēnešalgas pieauguma, bet arī no konkrētajai amatpersonai noteiktajām speciālajām piemaksām, nostrādāto un apmaksāto virsstundu skaita, nostrādātā laika naktī, apgādājamo skaita un iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumu apmēra, kā arī neapliekamā minimuma izmaiņām.