Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Decembra pasākumi un notikumi Brīvdabas muzejā

Gada pēdējā mēnesī Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pasākumiem, lai gaišā un priecīgā noskaņā sagaidītu Ziemassvētkus, kā arī pavadītu jaukas ziemas brīvdienas kopā ar ģimenēm, draugiem vai kolēģiem.

15. decembrī no plkst. 12:00 līdz plkst. 17:00 tiks svinēti Ziemas saulgrieži. Muzeja apmeklētāji varēs liet un vēlēt laimes. Nākotni zīlēt un iet ķekatās. Izgatavot tradicionālos svētku rotājumus – puzurus. Iegādāties svētku dāvanas amatnieku tirdziņā. Svētkus noslēdzot ar bluķa vilkšanu un sadedzināšanu, atbrīvojoties no visa ļaunā un atverot vārtus auglībai un pārticībai nākamajam gadam.

26. decembrī no plkst. 16:00 līdz plkst. 20:00 gaidīsim apmeklētājus Ziemas ballē. Priedes krogā varēs diet XX gs. 30. gadu dančos un nobaudīt «vien’ maz’ cūciņ’…».

No 26. decembra līdz 5. janvārim, laikā no plkst. 15:00 līdz plkst. 20:00 Brīvdabas muzejs rotāsies gaismas spēlēs ziemas mijkrēslī. Ēkas un istabas tiks izgaismotas kā pasakā, kurā katrs varēs ielūkoties un redzēt, kā senči dzīvojuši un svētkus svinējuši. Būs iespēja saposties ķekatnieku maskās un fotografēties kamanās.

Decembrī Brīvdabas muzejs gaida jo īpaši pirmskolas un skolas vecuma bērnus uz interaktīvo ekskursiju «Nu atnāca Ziemassvētki». Piesakoties iepriekš, bērni varēs liet laimītes, vizināties zirga mugurā, darināt puzurus un jautri pavadīt laiku aktīvās rotaļās, iepazīstot Ziemassvētku gaidīšanas tradīcijas senajā latviešu zemnieku sētā.

Ziemas sezonā katru dienu ir atvērta Kurzemes zemnieka sēta, kā arī «Lurķu» māja Kurzemes zvejniekciemā. Atsevišķas ēkas iespējams atvērt pēc apmeklētāju pieprasījuma.

Ziemassvētku brīvdienās, 24. un 25. decembrī, Brīvdabas muzejs būs atvērts katru dienu no plkst. 10:00 līdz 17:00. Muzeja apmeklējums 1. janvārī grupām jāpiesaka vismaz 5 dienas iepriekš.

Decembrī Priedes krogs gaidīs muzeja apmeklētājus ar gardām maltītēm sestdienās un svētdienās.

Sniegotā decembrī Brīvdabas muzejs piedāvās iespēju iznomāt slēpošanas inventāru un baudīt ziemas priekus, vizinoties ar slēpēm.