Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

EM: Nepieciešams ātrāk panākt izmaiņas esošajā būvniecības nozares regulējumā

Nepieciešams iespējami ātrāk panākt izmaiņas esošajā būvniecības nozares regulējumā, lai tiktu nodrošināta augstāka būvniecības kvalitāte, speciālistu kompetence un atbildība, kā arī reāla valsts uzraudzības sistēma, uzskata Ekonomikas ministrijā (EM).

EM Sabiedrisko attiecību nodaļā norāda, ka Latvijas Būvinženieru savienības aicinājums apturēt Būvniecības likuma spēkā stāšanos faktiski nozīmētu atgriešanos pie vecās sistēmas būvniecībā, kas pieļāva Zolitūdes traģēdiju.

«Tādēļ uzskatām, ka šobrīd nebūtu lietderīgi atlikt jaunā likuma spēkā stāšanās datumu un turpināt būvniecības nozares darbību bez izmaiņām un saskaņā ar veco, spēkā esošo regulējumu. Mūsuprāt, visas pūles jāvelta jauno vispārējo būvnoteikumu izstrādei, lai nekavētu likuma stāšanos spēkā un uzlabotu būvniecības vidi un kvalitāti Latvijā,» uzsver ministrijā.

EM pārstāvji pauž, ka līdz ar jaunā Būvniecības likuma pieņemšanu Saeimā Ekonomikas ministrija sāka arī aktīvu darbu, lai tiktu izstrādāti visi nepieciešamie pakārtotie normatīvie akti, kas nepieciešami, lai jaunais likums varētu pilnvērtīgi sākt darboties 2014.gada 1.februārī. Diskusijas Saeimā par jauno Būvniecības likumu ilga vismaz 3,5 gadus un šajās diskusijās aktīvi tika iesaistītas arī nozares asociācijas.

Ministrijā skaidro, ka jaunais likums ir mūsdienīgāks, būtiskākajās pozīcijās arī ievērojami stingrāks un prasīgāks, piemēram, attiecībā uz speciālistu atbildību, lai izvairītos no nekvalitatīvas būvniecības Latvijā. Turklāt arī jaunajam likumam pakārtotajos normatīvajos aktos tiks iestrādātas stingrākas prasības, piemēram, attiecībā uz sabiedrisko ēku garantiju termiņiem, kvalifikācijas un profesionālās sagatavotības prasībām speciālistiem, būvdarbu uzraudzībai u.c. jautājumiem, norāda EM.