Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policija aizturējusi piketētāju, kas pieprasīja Ušakova atkāpšanos

Rīgas Pašvaldības policijas darbinieki plkst.13.40 aizturējuši vienu no iedzīvotājiem, kas piketā pie Rīgas domes pieprasīja Rīgas mēra atkāpšanos no amata.

Piketētājs rokās turēja plakātu, kuru no vienas puses rotāja uzraksts «Rīgas izzadzējus uz Getliņiem», savukārt otrā pusē bija attēlota PSRS un nacistiskā simbolika, kurai pāri trekniem burtiem uzrakstīts «No». Pašvaldības policijas darbinieki norādīja, ka stilizētas padomju un nacionālistiskās simbolikas izmantošana ir aizliegta, tāpēc plakātu turētājam policisti neļāva pamest notikuma vietu.

Piketētājs norādīja, ka savu vainu atzīst, un pauda vēlmi paņemt savu velosipēdu un doties projām, taču Pašvaldības policijas darbinieki veda viņu uz busiņu. Aptuveni 60 gadus vecais vīrs mēģināja pretoties, taču viņu uz busiņu aiznesa aiz elkoņiem.

Incidenta tuvumā nekavējoties sāka drūzmēties cilvēki, tostarp piketa organizators Jānis Mārtiņš Skuja, kā arī domes deputāts Dainis Locis (VL-TB/LNNK). Iedzīvotāji centās panākt, lai policija atbrīvo aizturēto un drūzmējās ap policijas transportlīdzekli, lai neļautu tam pamest notikuma vietu.

Skuja uzsvēra, ka padomju un nacistiskās simbolikas noliegums nav aizliegts un plakātā paustais vēstījums nav šīs simbolikas slavināšana. Tāpat Skuja uzstāja, lai policisti pakļaujas Rīgas domes deputāta Daiņa Loča prasībām un aizturēto atbrīvo. Tomēr policisti pavēlēm nepakļāvās un aizturēto aizveda projām. Notikuma aculiecinieki policistus kaunināja un lamāja par Ušakova pakalpiņiem un latviešu kangariem.

Kā ziņots, Rātslaukumā patlaban notiek divu pretēju viedokļu paudēju piketi. Vairāki simti cilvēku, turot Rīgas karogus, pauž atbalstu Rīgas mēram Nilam Ušakovam (SC), viņu vidū ir arī liels skaits pašvaldības SIA «Rīgas satiksme» darbinieku. Savukārt trokšņojošā atbalstītāju pūļa aizmugurē pulcējas ap 200 iedzīvotāju, kuri pieprasa Ušakova atkāpšanos no amata. Ušakova pretinieki uz notikuma vietu atnesuši arī divus Latvijas valsts karogus.