Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Režisors: Kamēr nebūs notikušā cilvēciska skaidrojuma, attieksme pret «Maxima» nevar mainīties

Veikalu ķēdes «Maxima» īpašnieka - holdinga «Vilniaus prekyba» - akcionārs Igns Staškevičs varētu risināt kļūdas, ko «Maxima» līdz šim pieļāvusi komunikācijā par Zolitūdes traģēdiju, aģentūrai LETA teica latviešu režisors Māris Martinsons, kura filmas «Amaya» izpilproducents bija Staškevičs.

Martinsons atzina, ka tieši informācijas trūkums un «Maxima» neprasme komunicēt krīzes situācijā ir radījusi negatīvu attieksmi pret lielveikalu ķēdi. Tas izraisījis arī aicinājumus boikotēt lielveikalu, īstenot citas akcijas. Martinsons norādīja, ka «Maxima» nav bijusi gatava komunikācijai krīzes situācijā. Viņš teica, ka krīzes komunikācija nāk par vēlu, tomēr nezina nevienu citu, kurš šobrīd varētu reprezentēt «Maxima» un skaidrot sabiedrībai tās pozīciju.

Martinsons Staškeviču pazīst kā interesantu ideju atbalstītāju un īstenotāju no brīža, kad abi strādāja pie filmas «Amaya». Staškevičs esot atbalstījis filmu un palīdzējis izdot divas Martinsona grāmatas Lietuvā. Latviešu režisors Staškeviču raksturoja kā inteliģentu un principiālu, tomēr arī saprotošu cilvēku. Viņš esot pārstāvējis «Maxima» Lietuvā, kad tā radās. Parasti pat vissarežģītākajās diskusijās viņš pratis precīzi formulēt un aizstāvēt viedokli. Staškevičs esot ieguvis cilvēku atzinību un cieņu par to, kā komunicējis ar sabiedrību.

Martinsons ilgstoši dzīvojis Lietuvā, tāpēc komentēja arī noskaņojumu kaimiņvalstī. Informācija par traģēdiju ļoti ātri esot nonākusi Lietuvas medijos. Traģēdijas atspoguļojums esot pasniegts sabiedrībai ar vārdu «Maxima», tāpēc arī Lietuvā tieši lielveikals, nevis būvnieki vai citi iesaistītie saistīsies ar šo notikumu. Martinsons pauda, ka arī citur pasaulē tas noteikti tā būs.

«Kamēr nebūs notikušā cilvēciska skaidrojuma, attieksme pret «Maxima» nevar mainīties,» teica Martinsons. Viņaprāt, sabiedrībai ir vajadzīgs viens «Maxima» pārstāvis, kurš runātu un reprezentētu to. Martinsons uzskata, ka bez skaidras atbildes par to, kas notika traģēdijā, cilvēki jutīsies apjukuši un mēģinās to skaidrot, izmantojot dažādas spekulācijas. Traģēdija ir atstājusi lielu iespaidu uz visiem, cilvēki vairs nejūtas droši savā ikdienā, tāpēc šī informācija ir nepieciešama pēc iespējas ātrāk, atzina režisors.

Kā ziņots, uzņēmuma «Maxima Latvija» vadības skaidrojumi un izteikumi pēc traģēdijas radīja sašutumu sabiedrībā, tie tika apspriesti arī Latvijas un Lietuvas starpvalstu attiecību līmenī.

«Maxima Latvija» vadītājs Gintars Jasinsks pēc tam tika atbrīvots no amata, un Staškevičs kopš 30.novembra vada «Vilniaus prekyba» izveidoto krīzes vadības grupu, kas koordinēs palīdzības sniegšanu Zolitūdes traģēdijā cietušajiem, saziņu ar iesaistītajām valsts institūcijām, kā arī informācijas sniegšanu sabiedrībai.

Otrdien preses konferencē Staškevičs atzina, ka «Maxima Latvija» nav darījusi visu iespējamo, lai novērstu ēkas sabrukšanu. Viņš pauda nožēlu, ka «Maxima» komanda nespēja izglābt uzņēmuma darbiniekus un pircējus, kā arī par bojāgājušajiem glābējiem.

«Es gribētu no sirds atvainoties par nepareizo rīcību, maldinošo komunikāciju un aizvainojošiem izteikumiem no «Maxima» pārstāvjiem pagājušajā nedēļā,» teica Staškevičs, uzsverot, ka «Maxima» ir ievērojami līdzatbildīga, tāpēc turpmāk tiks darīts viss, lai garantētu «Maxima» tirdzniecības telpu drošību un uzlabotu darbinieku apstākļus. Tāpat Staškevičs solījās, ka personīgi uzraudzīs to, kā tiek mainīta uzņēmuma iekšējā kultūra - kā tiek kontrolēti procesi «Maxima» organizācijā un korporatīvā pārvaldība kopumā.

Kā ziņots, 21.novembrī, iebrūkot lielveikala «Maxima» griestiem, Zolitūdē bojā gāja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guvuši smagus savainojumus. Dzīvību zaudēja arī trīs ugunsdzēsēji. Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.