Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

EM vēlas ieviest būvuzņēmēja nodevu un atcelt zemākās cenas principu iepirkumos

Ekonomikas ministrija (EM) rosina ieviest obligāto būvuzņēmēja nodevu 0,5% apmērā no projekta izmaksām, kā arī izslēgt zemākās cenas principu kā vienīgo kritēriju iepirkumiem - šādi priekšlikumi ietverti šodien valdībā skatītajā EM informatīvajā ziņojumā par pasākumiem sabiedriski nozīmīgu ēku būvniecībā un konceptuāliem jautājumiem nākotnes darbībā.

Ministrija norāda, ka no būvuzņēmēja nodevas iegūtos līdzekļus varētu novirzīt būvzinātnes un būvniecības kvalitātes sistēmu attīstībai.

Tāpat EM rosina ieviest būvkomersantu, kas veic projektēšanas un būvniecības uzraudzību, akreditāciju un/vai klasifikāciju, liedzot jebkuram būvniecības tirgus dalībniekam bez priekšzināšanām sniegt iepriekš minētos pakalpojumus sarežģītās būvēs.

Tāpat varētu izslēgt zemākās cenas principu kā vienīgo kritēriju iepirkumiem, noteikt būvkonstrukciju aprēķina atskaiti par obligātu būvprojekta sastāvdaļu un pārtraukt būvkonstrukciju projektēšanā «duālo» pieeju, eirokodus nosakot par vienīgajiem būvkonstrukciju projektēšanas standartiem.

EM arī uzskata, ka pēc iespējas ātrāk jāievieš Būvniecības informācijas sistēma, lai nodrošinātu būvniecības procesa caurspīdīgumu, kā arī jāizstrādā profesionālie standarti visiem būvniecības procesiem - būvuzraudzībai, autoruzraudzībai un ekspertīzei.

Ministrija norāda, ka 2014.-2020.gada Eiropas Savienības fondu plānošanas perioda aktivitātēm, kas saistītas ar būvju projektēšanu un realizāciju, jāizstrādā finansējuma piešķiršanas kritēriju sistēma, kas veicinātu un atbalstītu kvalitatīvu iepirkumu sagatavošanu, būvprojektu izstrādi un būvju realizāciju.

Jau ziņots, ka Ekonomikas ministrija ar Valsts būvniecības kontroles biroju un valsts līmeņa laboratoriju vēlas stingrāk kontrolēt būvniecības procesu valstī, teikts šodien valdībā skatītajā EM informatīvajā ziņojumā par pasākumiem sabiedriski nozīmīgu ēku būvniecībā un konceptuāliem jautājumiem nākotnes darbībā.