Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policija vērtēs Ušakova atbalsta piketa organizatoru atbildību

Rīgas Pašvaldības policija izvērtēs jautājumu par šodien notikušā Rīgas domē pieteiktā piketa organizatoru atbildību, pasākumu laikā izmantojot skaņu pastiprinošās iekārtas un sākot pasākumu pirms saskaņotā laika, aģentūru LETA informēja Rīgas Pašvaldības policijas pārstāve Inese Krieviņa.

Rātslaukumā, iepretī Rīgas domei, šodien vienlaikus notika divi piketi - par un pret Rīgas mēra Nila Ušakova (SC) atkāpšanos. Likums par sapulcēm, gājieniem un piketiem paredz, ka pašvaldībai, saņemot sapulces, gājiena vai piketa pieteikumu, jāpārliecinās, vai pasākums netraucēs citus publiskus pasākumus vai iepriekš pieteiktas sapulces, gājienus vai piketus, taču Rīgas izpilddirektos Juris Radzevičs (GKR) iepriekš pauda pārliecību, ka divu pretēju viedokļu paudēji vienā laikā un vietā cits citam netraucēs.

Radzevičs aģentūrai LETA skaidroja, ka abu pasākumu organizatori pieteikuši piketus, kas nozīmē, ka tās būs miermīlīgas akcijas, kurās viedokļi tiks pausti ar plakātu starpniecību, netiks izmantotas skaņu pastiprinošās ierīces un teiktas runas, kas varētu izraisīt provokācijas.

Pretēji Radzeviča gaidām, Ušakova atbalstītāji uz piketu bija ieradušies jau aptuveni pusstundu pirms plānotā sākuma, līdzi ņemot taures, svilpes, bungas un skaļi skandējot saukļus Rīgas mēra atbalstam. Pūlī bija dzirdams, ka kāda persona izmanto arī ruporam līdzīgu skaņas pastiprināšanas ierīci.

Tikmēr otra piketa dalībnieki, kuri savu akciju pieteica agrāk, bet pie Rātsnama ieradās pusstundu vēlāk nekā Ušakova atbalstītāji, pulcējās aiz Rīgas mēra atbalstītāju pūļa. Sākotnēji piketētāji izturējās klusi un mierīgi, bet vēlāk mēģināja pārkliegt atbalstītājus, saucot «Ej prom! Ej prom!» un «Ušakov, atkāpies!».

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas Pašvaldības policijas pārstāve Inese Krieviņa, abos piketos kopumā piedalījušies ap 1000 cilvēku.

Trīs savstarpēji konfliktējošas personas nogādātas Valsts policijā.

Jau ziņots, ka piketu laikā Rātslaukumā Rīgas Pašvaldības policija par neatļautas simbolikas izmantošanu pasākuma laikā aizturēja vienu personu, kura nogādāta Centra pārvaldē administratīvās lietvedības nodrošināšanai. Personai noformēti divi administratīvā pārkāpuma protokoli - par likuma «Par sapulcēm, gājieniem, piketiem» pārkāpumu un nepakļaušanos policijas darbinieku likumīgajām prasībām.

Vienai personai, kura piketa laikā mētājās ar maizi, Rātslaukumā noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par apkārtnes piegružošanu.

Savukārt Rīgas domes telpās sēdes laikā atradās desmit personas ar plakātiem. Personai ar lielizmēra plakātu policijas darbinieki aizrādīja par nesankcionētu piketēšanu un Rīgas domes ēkas apmeklēšanas noteikumu pārkāpšanu, domes ēkā iekļūstot caur dienesta ieeju. Uz policijas aizrādījumu pārtraukt pretlikumīgās darbības persona nereaģēja. Pret personu sākta administratīvā lietvedība par likuma «Par sapulcēm, gājieniem, piketiem» pārkāpumiem.

Jau ziņots, ka 21.novembrī Zolitūdē sagruvusi veikala «Maxima» ēka, nogalinot 54 cilvēkus un vairākus desmitus smagi savainojot. Traģēdija rosinājusi plašas diskusijas par būvniecības kvalitāti Latvijā un par to, kas atbildīgs, ka šāda nelaime varēja notikt. Par notikušo ierosināts kriminālprocess.

Uzņemoties atbildību par notikušo, 27.novembrī par atkāpšanos paziņoja premjerministrs Valdis Dombrovskis (V), savukārt Ušakovs īpaši sasauktā preses konferencē paziņoja jau iepriekš sociālajos tīklos pausto, ka atkāpties negrasās, jo par savu atbildību uzskata palīdzības sniegšanu cietušajiem un traģēdijas izmeklēšanas veicināšanu. Pateicis savu sakāmo, Ušakovs nekavējoties devās uz savu kabinetu, izvairoties no jebkādiem žurnālistu jautājumiem.