Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Revertas» aktīvi patlaban pārdoti netiks

AS «Reverta» aktīvi kopumā patlaban pārdoti netiks, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja Privatizācijas aģentūrā (PA).

Ministru kabinets šodien izskatīja PA sagatavoto ziņojumu par »Revertas» turpmāko darbības stratēģiju. Valdība atbalstīja konsultanta «KPMG Baltics» («KPMG») rekomendāciju, kas paredz turpināt iepriekš valdībā apstiprinātās stratēģijas ieviešanu. Stratēģija paredz, ka, lai atgūtu pēc iespējas lielāku līdzekļu apjomu, »Reverta» turpinās pakāpenisku un pārdomātu aktīvu pārdošanu un izstrādi. Uzņēmuma aktīvi kopumā šobrīd pārdoti netiks.

«KPMG» rekomendācija balstīta uz veikto pētījumu par problemātisko aktīvu tirgus situāciju Eiropā, tai skaitā novērtējot veiktos pārdošanas darījumus slikto kredītu un parādu tirgū Eiropā un potenciālo investoru interesi.

Ziņojumā konsultants norāda, ka makroekonomiskā vide ir stabilizējusies un ekonomiskais noskaņojums Eiropā pakāpeniski uzlabojas. Lai arī atveseļošanās ir trausla, arī turpmāk saglabāsies pozitīvas tendences.

Vienlaikus «KPMG» uzsver, ka ir zema aktivitāte problemātisko aktīvu pārdošanā, maz šādu darījumu ir Centrālajā un Austrumeiropā, kā arī Baltijas valstīs, tāpat vērojams Rietumeiropas valstu investoru intereses trūkums, lai gan ir pazīmes par intereses pieaugumu pēdējo sešu mēnešu laikā. Kā uzsver konsultants, tas ir skaidrojams ar lielajām cenu atšķirībām, finansēšanas kapacitātes trūkumu vietējos tirgos, kā arī alternatīvām citur pasaulē.

Konsultants izvērtēja vairākus »Revertas» turpmākās darbības stratēģiju variantus, tai skaitā pārdot visus aktīvus īstermiņā, sadalīt aktīvus portfeļos, kā arī turpināt aktīvu izstrādi un pārdot visus aktīvus ilgtermiņā. Izvērtējot turpmākās darbības iespējas, «KPMG» rekomendēja kā labāko risinājumu turpināt aktīvu izstrādi un pārdot aktīvus pa daļām pēc iespējas ilgā laika posmā, kas atbilst jau iepriekš valdības apstiprinātai »Revertas» darbības stratēģijai.

Saskaņā ar novērtējumu esošajai stratēģijai ir lielāks potenciāls maksimāli lielākā apmērā atgūt ieguldīto valsts atbalstu. «KPMG» iesaka atkārtoti izvērtēt pārdošanas stratēģiju 2014.gadā, salīdzinot faktisko situāciju ar finanšu plānu.

Valdībai iesniegtajā ziņojumā apkopoti »Revertas» darbības rezultāti. Kopš 2010.gada 1.augusta līdz 2013.gada 30.jūnijam starp būtiskākajiem darbības rezultātiem minēts, ka noteiktajā termiņā ir pilnā apmērā segtas sindicētā aizdevuma saistības un atbrīvots valsts galvojums 163 miljonu latu apmērā, gadu ātrāk, nekā paredzēts restrukturizācijas plānā, uzsākta valsts atbalsta atmaksa, līdz šim brīdim veiktais valsts atbalsta atmaksas apmērs ir lielāks, nekā paredzēts restrukturizācijas plānā, anulēta bankas darbības licence un izmaksāti visi ierobežotie noguldījumi. Ziņojumā norādīts, ka kopējais pārskata periodā atgūtais naudas līdzekļu apmērs ir 295,1 miljons latu.

»Revertas» darbība ir koncentrēta trīs galvenajos virzienos - kredītu restrukturizācija, parādu atgūšana un nekustamo īpašumu pārvaldīšana. »Revertas» komanda strādā pie problemātisku aktīvu atveseļošanas un to vērtības palielināšanas. Uz 2013.gada 30.septembri kopējais atlikušais valsts atbalsts »Revertā» ir 585,61 miljons latu, kas veidojas no Finanšu ministrijas obligācijām (379,24 miljoni latu) un ieguldījuma pamatkapitālā (206,37 miljoni latu).

Par valsts atbalsta izmantošanu no 2009.gada līdz 2013.gada 31.augustam »Reverta» procentos ir samaksājusi 145,66 miljonus latu.

Patlaban PA īpašumā ir 84,15% »Reverta» akciju, Eiropas rekonstrukcijas un attīstības bankai pieder 12,74% akciju, bet pārējiem akcionāriem kopā - 3,11% akciju.