Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Vienotības» politiķi no nosauktajiem kandidātiem premjera amatā vairāk vēloties redzēt Pabriku

No iespējamiem kandidātiem, kurus «Vienotība» nosaukusi Ministru prezidenta amatam, partijas politiķi šajā amatā visvairāk vēloties redzēt pašreizējo aizsardzības ministru Arti Pabriku, liecina neoficiālā informācija.

Patlaban «Vienotība» nosaukusi trīs kandidātus šim amatam - Pabriku, Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu un premjera padomnieku Intu Dālderi.

Neoficiālā informācija liecina, ka iepriekš ticis «zondēts», vai Valsts prezidents Andris Bērziņš premjera amatam varētu nosaukt Pabriku vai Dālderi. Ņemot vērā prezidenta attieksmi, esot nolemts šiem diviem kandidātiem piepulcēt arī Kariņu.

Partijas jau sākušas neoficiāli diskutēt arī par iespējamo ministru vietu sadali, tomēr oficiāli netiek atklāts, kuras partijas par kurām ministrijām varētu uzņemties atbildību. Nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars pēc tikšanās ar prezidentu sacīja, ka nacionālā apvienība neizmantos pašreizējo situāciju, lai pārskatītu atbildības jomas valdībā. VL-TB/LNNK vēlētos, ka Kultūras ministriju arī jaunajā valdībā vadītu pašreizējā ministre Dace Melbārde, tāpat nacionālā apvienība vēlētos uzņemties atbildību arī par tieslietu jomu, bet šajā jautājumā esot iespējamas diskusijas.

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), ja tā darbotos valdībā, vēlētos uzņemties Zemkopības ministrijas (ZM), Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM), kā arī Satiksmes ministrijas (SM) vadību, aģentūrai LETA sacīja ZZS valdes priekšsēdētājs Uldis Augulis. Tomēr tieši šīs ministrijas ZZS netiks uzticētas, liecina neoficiālā informācija.

Neoficiāli izskan dažādas versijas arī par Reformu partijas (RP) pozīcijām, kura nevēloties atdot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas vadību, tomēr no kādas savas atbildības ministrijas RP būs jāšķiras, jo jau līdzšinējā valdības modelī izskanēja kurnēšana par RP nesamērīgi lielo pārstāvniecību valdībā.

Vienlaikus neoficiāli izskan versija par kāda bezpartejiska kandidāta virzīšanu premjera amatam, kaut gan «Vienotības» un VL-TB/LNNK politiķi pēc šodienas sarunām ar prezidentu norādīja, ka jāveido politiķu valdība.

Jau ziņots, ka pašreizējie valdības partneri konceptuāli atbalsta ieceri par plašāku koalīciju, kurā būtu pārstāvēti visi Saeimas labēji centriskie politiskie spēki, ieskaitot ZZS. Bērziņš šodien sācis konsultēties ar politiskajām partijām par jaunās valdības veidošanu.