Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

NATO ārlietu ministri mudina Ukrainas valdību un opozīciju sākt dialogu

NATO ārlietu ministri otrdien nosodīja spēka pielietošanu pret miermīlīgiem demonstrantiem Ukrainā un aicināja Ukrainas valdību un opozīciju sākt dialogu.

«Mēs nosodām pārmērīga spēka pielietošanu pret miermīlīgiem demonstrantiem Ukrainā,» teikts ministru paziņojumā. «Mēs aicinām visas puses atturēties no provokācijām un vardarbības.»

«Mēs aicinām valdību un opozīciju iesaistīties dialogā un sākt reformu procesu,» norādīts paziņojumā.

NATO ārlietu ministri arī uzsvēra, ka «Eiroatlantiskajai drošībai ir svarīga suverēna, neatkarīga un stabila Ukraina, kas ir nešaubīgi uzticīga demokrātijai un likuma varai».

«NATO joprojām atbalsta reformu procesu Ukrainā,» norādīts paziņojumā.

Jau vēstīts, ka Eiropas Savienības (ES) Austrumu partnerības samitā, kas 28. un 29.novembrī notika Viļņā, Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs atteicās parakstīt Ukrainas un ES asociācijas līgumu.

Ukrainā izvērsusies plaša protesta kustība pret šo valsts vadības soli. Kijevā svētdien protesta demonstrācijās piedalījušies no 100 000 līdz pusmiljonam cilvēku. Protestētāju sadursmēs ar drošības struktūrām ievainoti vairāk nekā 300 cilvēku.

Protesta akcijas turpinājās arī otrdien.