Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pirmo reizi teju 40 gados amerikāņi uzskata, ka ASV ietekme samazinās

Pirmo reizi teju 40 gadu laikā vairums amerikāņu uzskata, ka Savienoto Valstu ietekme samazinās, liecina otrdien publiskotā sabiedriskās domas aptauja.

Turklāt vairums amerikāņu ir pārliecināti, ka ASV nevajadzētu jaukties citu darīšanās, noskaidrots aptaujā, kuru laika posmā no 30.oktobra līdz 6.novembrim veikusi organizācija «Pew Research Center» sadarbībā ar Ārlietu padomi.

«Pirmo reizi aptauju vēsturē, kas sniedzas teju 40 gadu garumā, vairums jeb 53% norāda, ka ASV ir mazāk nozīmīga un ietekmīga loma kā pasaules līderim nekā pirms desmit gadiem,» teikts veiktajā pētījumā.

Turklāt 70% apjautāto amerikāņu pauduši pārliecību, ka ASV šobrīd iemanto mazāku cieņu nekā iepriekš.

Amerikāņu neapmierinātību izpelnījusies arī ārpolitika, kas savulaik tika uzskatīta par vienu no ASV prezidenta Baraka Obamas stiprajām pusēm.

Obamas izraudzīto ārpolitikas kursu šobrīd neatbalsta 56% amerikāņu, bet pretējās domās ir 34% apjautāto.

«Sabiedrība nav apmierināta ar viņa rīcību Sīrijas, Irānas, Ķīnas un Afganistānas jautājumos,» skaidro aptaujas veicēji.

Vienīgais jautājums, kurā ASV sabiedrība atbalsta Obamas rīcību, ir terorisma apkarošana. Šajā jomā Baltā nama saimnieku atbalsta 51%.

Tikmēr 52% amerikāņu norāda, ka Savienotajām Valstīm «starptautiski nevajadzētu jaukties citu darīšanās un ļaut citām valstīm dzīvot tik labi, cik tās pašas spēj,» bet šādam viedoklim nepiekrīt vien 38% respondentu.

Aptuveni 51% amerikāņu, kas uzskata, ka ASV pārāk lielu uzmanību velta, cenšoties atrisināt pasaules problēmas, arī uzskata, ka administrācijai lielākās rūpes būtu jāvelta iekšpolitikas jautājumiem, tostarp ekonomikai.