Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bez atlīdzības RTU īpašumā nodod vairākus valsts nekustamos īpašumus

Valdība otrdien atbalstīja rīkojumu, kas paredz bez atlīdzības Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) īpašumā nodot vairākus valsts nekustamos īpašumus, kas ierakstīti zemesgrāmatā uz valsts vārda RTU personā.

Lai nodrošinātu stratēģisko attīstību, efektīvu īpašumu apsaimniekošanu, veicinātu resursu koncentrāciju, vienotas studentu pilsētiņas izveidi, dalību Eiropas struktūrfondu un citos universitātei pieejamos projektos, universitātes Senāts šā gada 26.jūnija sēdē pieņēma lēmumu lūgt Ministru kabinetu nodot universitātes īpašumā bez atlīdzības divdesmit trīs valsts nekustamos īpašumus.

Izvērtējot universitātes Senāta lēmumu, ministrija nolēma nodot universitātes īpašumā bez atlīdzības vienpadsmit valsts nekustamos īpašumus. Lai lemtu par pārējo universitātes Senāta lēmumā minēto valsts nekustamo īpašumu nodošanu bez atlīdzības universitātes īpašumā, ministrija ierosina izveidot komisiju, tajā pieaicinot arī Finanšu ministrijas pārstāvjus. Vienlaikus ar rīkojuma projektu tika atbakstīta šādas komisijas izveidošana.

RTU nodots nekustamais īpašums Raņķa dambī 24A, Rīgā, - zemes vienība 4038 kvadrātmetru platībā - un būve Meža ielā 1, Rīgā, lai nodrošinātu studiju procesam nepieciešamās infrastruktūras uzturēšanu un iespēju studējošajiem nodarboties ar sportu.

Tikmēr nekustamos īpašumus Meža ielā 5, Rīgā, ar zemes vienību 3158 kvadrātmetru platībā un būvi un Lilijas ielā 4, Rīgā, ar zemes vienību 3858 kvadrātmetru platībā un būvi nodeva RTU, lai nodrošinātu studējošos ar iespēju uz studiju laiku apmesties dienesta viesnīcā.

Īpašumu Smilšu ielā 90, Daugavpilī, ar zemes vienību 6654 kvadrātmetru platībā un divas būves nodeva, lai nodrošinātu studiju procesam nepieciešamās infrastruktūras uzturēšanu, uzlabošanu un attīstību. Šim pašam nolūkam tika nodoti arī vēl vairāki citi valsts nekustamie īpašumi - Kuldīgas ielā 55, Ventspilī, ar 1494 kvadrātmetru zemes vienību un trīs būvēm, Lomonosova ielā 1 k-9, Rīgā, ar 17526 kvadrātmetru zemes vienību, Lomonosova ielā 1A k-9 un vairākām būvēm, Lomonosova ielā 1 k-1, Rīgā, 8731 kvadrātmetra zemes vienību ar vairākām būvēm.

Lai nodrošinātu studiju procesam nepieciešamās infrastruktūras uzturēšanu, uzlabošanu un attīstību, augstskolai īpašumā nodots arī nekustamais īpašumus Ezermalas ielā 6K, Rīgā, ar zemi 34190 kvadrātmetru platībā un četrām būvēm, bet dienesta viesnīcas vajadzībām - īpašumu Ezermalas ielā 6D ar zemi 8000 kvadrātmetru platībā un būvi. Abu iepriekš minēto vajadzību nodrošināšanai nodota arī zeme 163 687 kvadrātmetru platībā Āzenas ielā 20 ar 12 būvēm.

Dienesta viesnīcas vajadzībām RTU īpašumā nodota arī zeme 10910 kvadrātmetru platībā Burtnieku ielā 2a, Rīgā, un divas būves.