Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vilciena avārija Ņujorkā: zināms tās iemesls

Ņujorkā no sliedēm noskrējušā pasažieru vilciena vadītājs izmeklētājiem atzinies, ka bija iesnaudies un attapies tikai mirkli pirms avārijas, otrdien atklāja mašīnistu arodbiedrības līderis.

LETA jau ziņoja, ka Ņujorkas Bronksas rajonā svētdien no sliedēm noskrēja pasažieru vilciens. Avārijā gāja bojā četri cilvēki un vairāk nekā 60 tika ievainoti.

Pirms avārijas vilciens gandrīz trīs reizes pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu.

Vilciens noskrēja no sliedēm metropoles ziemeļu piepilsētas dzelzceļa Hudzonas līnijā asā pagriezienā. Dzelzceļa līnija stiepjas gar Hudzonas upes krastiem, un viens no vagoniem gandrīz ieskrēja upē.

Vilciena vadītājs - 46 gadus vecais Viljams Rokfellers - iedarbināja bremzes, piecas sekundes pirms vilciens noskrēja no sliedēm.

Otrdien viņš Nacionālās Transporta drošības pārvaldes izmeklētājiem atzinās, ka bija iesnaudies un zaudējis modrību, ziņu aģentūrai «Reuters» atklāja mašīnistu arodbiedrības līderis.

Rokfellers izmeklētājiem norādīja, ka brīdī, kad sapratis, kas notiek, vilciens gandrīz jau atradies pagriezienā. Viņš nekavējoties iedarbinājis bremzes.

Nacionālā Transporta drošības pārvalde informēja, ka izmeklēšana var turpināties vairākas nedēļas un pat mēnešus un pagaidām nekādi secinājumi par avārijas cēloņiem vēl nav izdarīti.

Pārbaudes atklāja, ka Rokfellers nav lietojis alkoholu, bet narkotiku testa rezultāti vēl nav pienākuši, preses konferencē paziņoja pārvaldes loceklis Ērls Vīners, piebilstot, ka šajā situācijā varētu būt noderējusi Pozitīvās vilcienu kontroles («Positive Train Control» - PTC) sistēma.

«Vairāk nekā 20 gadus Nacionālā Transporta drošības pārvalde ir rekomendējusi PTC ieviešanu. Tā kā šī ir vilciena noskriešana no sliedēm, ir iespējams, ka PTC būtu varējusi to novērst,» norādīja Vīners.

Dzelzceļa eksperti jau gadiem ilgi mudina ieviest PTC sistēmu, bet tā ir dārga un sarežģīta un bieži nav savienojama ar visiem vilcieniem vienā pārvadāšanas sistēmā.

Metropoles transporta pārvalde informēja, ka sākusi darbu pie PTC sistēmas uzstādīšanas 2009.gadā ar mērķi to pabeigt 2015.gadā. Pārvalde norādīja, ka šim pasākumam atvēlēts gandrīz 600 miljonu dolāru (312 miljonu latu) liels budžets, bet vēl nepieciešami vismaz 300 miljoni un arī tad diez vai darbu izdosies pabeigt līdz 2015.gadam.