Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Maxima» noraida izskanējušo informāciju par naudas inkasēšanu traģēdijas dienā

Izskanējusī informācija, ka Zolitūdes traģēdijas dienā inkasatori ir izņēmuši naudu no veikala «Maxima» galvenās kasieres un aizbraukuši, ir nepatiesa, biznesa portālam «Nozare.lv» teica SIA «Maxima Latvija» pārstāvis Jānis Beseris.

Viņš skaidro, ka 21.novembrī inkasācija bija plānota vien vēlā vakarpusē. «Turklāt ārējie inkasatori naudas inkasāciju neveic tirdzniecības zālē, tādējādi izskanējusī informācija, ka Zolitūdes traģēdijas dienā inkasatori ir izņēmuši naudu no galvenās kasieres un aizbraukuši, ir nepatiesa.»

To, ka traģēdijas dienā ārējā veikala inkasācija netika veikta, apliecina gan uzņēmums, kas veic inkasācijas, gan «Maxima» inkasācijas atskaites.

Veikala iekšējā inkasācija tiek veikta vairākas reizes dienā, atkarībā no tā, cik naudas uzkrājies kases aparātos. Kopējā inkasācija bankai 21.novembrī netika veikta, uzsver Beseris.

«Maxima Latvija» pārstāvis patlaban vēl nevarēja pateikt, cik reizes 21.novembrī tika veiktas iekšējās inkasācijas, kā arī to, kāda naudas summa tika inkasēta, kamēr veikals vēl darbojās.

Kā ziņots, Eiropas Parlamenta deputāts Aleksandrs Mirskis («Alternative») dažas dienas pēc traģiskā notikuma Zolitūdē vēstīja, ka tā vietā, lai pēc signalizācijas ieslēgšanās no veikala sāktu evakuēt cilvēkus, pēc aculiecinieku teiktā, tika sākta inkasācija.

Kā ziņots, 21.novembrī, iebrūkot lielveikala «Maxima» griestiem, Zolitūdē bojā gāja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guvuši smagus savainojumus. Dzīvību zaudēja arī trīs ugunsdzēsēji. Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.