Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Prezidents atzinīgi vērtē Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas gaitu

Valsts prezidents Andris Bērziņš trešdien, tiekoties ar vairākām amatpersonām, atzinīgi novērtējis Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas gaitu, portālam «Apollo» pavēstīja Valsts prezidenta kancelejā.

Bērziņš šodien tikās gan ar iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski (RP), Valsts policijas priekšnieku Intu Ķuzi un Iekšlietu ministrijas valsts sekretāri Ilzi Pētersoni – Godmani.

Prezidents augsti novērtēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, kā arī visu traģēdijas seku novēršanā iesaistīto iekšlietu struktūru rīcību, uzsverot, ka tā bija profesionāla un izcila.

«Viennozīmīgi no manas puses būs pilnīgs atbalsts izmeklēšanas gaitas nodrošināšanai, kas ir nozīmīga arī tādēļ, lai šādas traģēdijas nekad vairs nevarētu atkārtoties,» uzsvēra prezidents.

Vienlaikus Bērziņš atzinis, ka traģēdija varēja notikt tikai sistēmisku kļūdu rezultātā, kas liecina, ka daudz kas jāmaina tieši sistēmā, tostarp likumdošanā, kas saistīta ar būvniecības procesu un atbildību par tā rezultātā izraisītajām sekām.

Kā zināms, šodien plānotajā Nacionālās drošības padomes sēdes darba kārtībā ir iekļauts jautājums par Zolitūdes traģēdijas krimnālprocesa izmeklēšanas gaitu, tā galvenajām versijām, kā arī pēdējā laikā veikto procesuālo darbību apjomu.