Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ušakovs sasauc ārkārtas sēdi par uzticības izteikšanu sev

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs trešdien, 4.decembrī, plkst.17 sasaucis Rīgas domes ārkārtas sēdi, informē viņa preses pārstāve Olga Proskurova. 

Sēdes darba kārtībā ir iekļauts jautājums par uzticības izteikšanu Rīgas domes priekšsēdētājam.

«Ņemot vērā traģiskos notikumus Zolitūdē un politiskās kaislības pēc traģēdijas, kā arī no labējiem politiķiem publiski izskanējušos aicinājumus par manu demisiju, esmu pieņēmis lēmumu pats ierosināt balsojumu par uzticību mēram. Šajos apstākļos, kad saliedēts un efektīvs domes darbs ir īpaši svarīgs un, ņemot vērā Zolitūdes traģēdijas izraisīto sabiedrisko reakciju, es vēlos pārliecināties, vai man vēl aizvien ir domes deputātu vairākuma atbalsts un vai domes deputātu vairākums atbalsta manu palikšanu mēra amatā un iesākto darbu turpinājumu,» sacījis Ušakovs.

Kā zināms, otrdien Rātslaukumā notika pikets, kurā pulcējās Ušakova pretinieki, pieprasot demisiju, kā arī viņa atbalstītāji.

Jau ziņots, ka 21.novembrī Zolitūdē sagruvusi veikala «Maxima» ēka, nogalinot 54 cilvēkus un vairākus desmitus smagi savainojot. Traģēdija rosinājusi plašas diskusijas par būvniecības kvalitāti Latvijā un par to, kas atbildīgs, ka šāda nelaime varēja notikt. Par notikušo ierosināts kriminālprocess.

Uzņemoties atbildību par notikušo, 27.novembrī par atkāpšanos paziņoja premjerministrs Valdis Dombrovskis (V), savukārt Ušakovs īpaši sasauktā preses konferencē paziņoja jau iepriekš sociālajos tīklos pausto, ka atkāpties negrasās, jo par savu atbildību uzskata palīdzības sniegšanu cietušajiem un traģēdijas izmeklēšanas veicināšanu. Pateicis savu sakāmo, Ušakovs nekavējoties devās uz savu kabinetu, izvairoties no jebkādiem žurnālistu jautājumiem.