Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ES astoņām bankām piemēro 1,7 miljardu naudas sodu par manipulāciju ar likmēm

 Eiropas Savienība (ES) trešdien astoņām bankām piemēroja rekordlielu naudas sodu 1,7 miljardu eiro apmērā par manipulācijām ar «Euribor» un Japānas jenas «Tibor» procentu likmēm.

Vācijas bankai «Deutsche Bank», kas iesaistīta abu procentu likmju manipulēšanā, piemērota 725 miljonu eiro soda nauda, bet Francijas bankai «Societe Generale» nāksies maksāt naudas sodu 446 miljonu eiro apmērā.

Tikmēr britu banka «Royal Bank of Scotland» (RBS) sodīta ar 391 miljonu eiro.

ES konkurences komisārs Hoakins Almunija norādīja, ka Eiropas Komisija (EK) līdz šim vēl nebija noteikusi tik lielu kopējo naudassodu apjomu.

Kopumā četras finanšu institūcijas iesaistītas kartelī, kas noteikušas «Euribor» likmes, bet sešas kartelī, kas manipulējušas ar «Tibor» procentu likmēm.

«Euribor» gadījumā britu banka «Barclays» izmantos imunitātes tiesības un izvairīsies no soda naudas, jo tā EK atklāja šāda karteļa pastāvēšanu.

Tikmēr izmeklēšana vēl norisinās attiecībā uz Francijas bankas «Credit Agricole», britu HSBC un ASV «JPMorgan» iesaistīšanos.

Savukārt «Tibor» gadījumā no soda izvairīsies Šveices banka UBS, kas bija ziņojusi EK.

Kā ziņots, šogad finanšu tirgu jau satricināja skandāls saistībā ar starpbanku procentu likmes «Libor» fiksēšanu.