Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vides objektu festivāls «Ziemassvētku egļu ceļš»

No šā gada 6. decembra līdz pat 12014. gada 12. janvārim Rīgā svētku noskaņu būs iespēja rast, apskatot festivāla «Ziemassvētku egļu ceļš» vides objektus – 65 profesionālu mākslinieku un Latvijas Mākslas akadēmijas studentu veidotas Ziemassvētku egles gan tradicionālos, gan jaunos un inovatīvos risinājumos.

www.kopnica.lv

Festivāla laikā Rīgā būs redzami gan iepriekšējo gadu labākie un iedzīvotāju iemīļotie mākslas darbi, gan šogad radītie vides objekti. No piektdienas pilsētā būs apskatāmi Ziemassvētku sajūtu rosinoši objekti: «Dāvanu prieks», «Laimas mīlestības egle», «Egle – kūka», «Priecīgus Ziemassvētkus» u.c. Vairākās vietās būs sastopamas egles, kas īpaši veidotas Rīgas vārdu daudzinot: «Rīgas egle», pie kuras rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti sagaidīt gadu miju, arī «Rīgas atslēgu egle», «Rīgas gaiļa egle», «Rīgas egles stāsts» un «Āgenskalna egļu mežs».

Bērnu priecēs neparastās eglītes: «Egles ledenes», «Kas atnesa eglīti?», «Egle – mūzikas kastīte», «Lāsteku egle» un daudzas citas. Festivālā būs iespēja redzēt daudzām jomām, tajā skaitā sportam, baletam, teātrim, pasākām, saulgriežiem un citām cilvēka dzīvē būtiskām lietām veltītas eglītes. To starpā būs arī «Arhitektu egle», kas būs apskatāma no 20. decembra, un tā tapusi Latvijas Arhitektu savienībai sadarbojoties ar Latvijas arhitektūras skolu studentiem.

Egļu ceļā sastopami arī tādi vides objekti, kas tapuši sadarbībā ar iedzīvotājiem, un tās ir kopīgi radītās «Putnu egles», kuras izveidotas no putnu būrīšiem, kas pavasarī aizceļos uz Rīgas mežiem, dodot mājvietu gan zīlītēm, gan strazdiem.