Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Igauņu glābēji: Tik katastrofāla situācija kā Filipīnās vēl nebija redzēta

Tik katastrofāla situācija kā Filipīnās, kuras aizvadītajā mēnesī skāra postošs taifūns, vēl nebija redzēta, atzīst igauņu glābēji, kas atgriezušies no izpostītās valsts.

«Es nekur iepriekš nebiju redzējis tik milzīgu postažu. Es nebiju Haiti, taču mani kolēģi stāstīja, ka zemestrīce Haiti nebija tajā pašā kategorijā,» skaidroja glābējs Marts Keits, piebilstot, ka taifūns nodarījis milzu postījums, bet tam sekojošais uzplūda vilnis aizslaucījis visu, kas vēl bija palicis.

Igaunija uz Filipīnām nosūtīja divus glābējus un aprīkojumu ar mērķi izveidot bāzes nometni citiem glābējiem. Igaunija palīdzībai Filipīnām arī ziedoja 150 000 eiro (105 420 latus).

Jau ziņots, ka 8.novembrī Filipīnas skāra taifūns «Haijan», kura ātrums pārsniedza 300 kilometrus stundā, padarot to par spēcīgāko reģistrēto taifūnu, kāds jebkad sasniedzis sauszemi.

Oficiāli apstiprinātais stihijā bojāgājušo skaits šobrīd ir 5700, bet vairāk nekā 1000 cilvēku joprojām tiek uzskatīti par bezvēsts pazudušiem.