Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Privātīpašumā atrastas piecas Pirmā pasaules kara kaujas granātas

Pirmdien kāds Latvijas – Baltkrievijas pierobežas joslas iedzīvotājs informēja robežsargus, ka savā privātīpašuma teritorijā esot atradis rokas granātām līdzīgus priekšmetus.

Kā informē Valsts robežsardzes pārstāve Jevgēnija Pozņaka, Krāslavas novada, Piedrujas pagastā, aptuveni 50 metru no Daugavas upes vietējais iedzīvotājs savā privātīpašuma teritorijā, nozāģējot koku, zem tā atrada piecus priekšmetus, kas līdzīgi rokas granātām.

Daugavpils pārvaldes Piedrujas robežapsardzības nodaļas robežsargi izbrauca uz notikuma vietu, lai veiktu vietas ierobežošanu un apsardzību, kā arī informēja par notikumu Valsts policiju un attiecīgo Zemessardzes vienību.

Zemessargi identificēja, ka minētie priekšmeti ir Pirmā pasaules kara laika kaujas granātas. Tika veikta notikuma vietas un pieguļošās teritorijas pārmeklēšana.

Citi sprādzienu bīstamie priekšmeti un vielas netika konstatētas. Kaujas granātas pārņemtas neitralizācijai, informē Pozņaka.