Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

No Maskavas Lielā teātra aiziet muzikālais direktors Vasīlijs Sinaiskis

No Maskavas Lielā teātra pēc skandāla aizgājis muzikālais direktors un galvenais diriģents Vasīlijs Sinaiskis, kurš no 1976. līdz 1989.gadam diriģēja Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, vēsta laikraksts «The Moscow Times». «Sinaiskis 2.decembrī personāldaļā iesniedza atlūgumu,» par diriģenta aiziešanu paziņoja teātra direktors Vladimirs Urins. «Pēc sarunas nolēmu to pieņemt. Kopš 3.decembra Vasīlijs Serafimovičs Sinaiskis vairs nav Lielā teātra darbinieks.»

Daudzi pauduši izbrīnu par Sinaiska aiziešanu sezonas vidū, tikai divas nedēļas pirms Verdi operas «Dons Karloss» jaunā uzveduma pirmizrādes. Aiziešana bijusi negaidīta arī viņa kolēģiem. «Teātra vadība negaidīja Vasīlija Sinaiska atlūgumu,» avīzei «Izvestija» sacīja Lielā teātra preses sekretāre Katrīna Novikova.

Sinaiskis kopš 2010.gada bija Maskavas Lielā teātra muzikālais direktors. Viņš savulaik darbojies Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī, Maskavas filharmoniskajā orķestrī un Malmes simfoniskajā orķestrī, kā arī īslaicīgi vēl vairākos citos. Kā jau ziņots, 17.janvārī uzbrucējs trupas radošajam direktoram Sergejam Fiļinam sejā ielēja skābi, izraisot trešās pakāpes apdegumus sejā, uz galvas un acīs. Šonedēļ tika notiesāts baletdejotājs Pāvels Dmitričenko un līdzzinātāji Jurijs Zaruckis un Andrejs Ļipatovs.

Pēc skandāla no teātra aizgājuši vairāki darbinieki. Jūlijā teātris nepagarināja līgumu ar baleta zvaigzni Nikolaju Ciskaridzi, kurš tika veltījis asus vārdus teātra vadībai. Drīz pēc tam no amata tika atbrīvots Maskavas Lielā teātra direktors Anatolijs Iksanovs, kuru nomainīja Vladimirs Urins no konkurējošā Staņislavska Maskavas Drāmas teātra. Urins atlaida vairākus vadošos darbiniekus, tai skaitā plānošanas vadītāju Mihailu Fiktengolcu.